Odličan nastup pionira Fk Radnički Lukavac

U okviru 3. kola Kvalitetne lige NS TK Pioniri, u Lukavcu je odigrana utakmica između pionira Fk Radnički Lukavac  i Nk Zvijezda Gradačac.

Po teškom i blatnjavom terenu prikazana je fer i korektna igra sa obje strane.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo pionirima  Radničkog. Stalni pritiska na gol  Zvijezde Gradačac, pioniri iz Lukavca krunisali su pogodcima Anisa Mahovkića, dvostrukog strijelca na ovoj utakmici. Tokom prvog poluvremena, domaći su imali su još nekoliko izrazitih prilika i za veću prednost, ali se prvo poluvrijeme završilo 2-0 u njihovu korist.

Drugo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi igrača uz Gradalca što je rezultiralo njihovim golom sredinom drugog poluvremena za 2-1. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen mada su i jedni i drugi imali povoljne šanse za postizanje golova.

U ekipi domaćina  posebno su se istakli dvostruki strijelac Anis Mahovkić, te Adi Jogunčić i Armin Hankić dok je kod protivničke ekipe zapažen nastup imao Eldin Čolić.

Tuzla City 0 : 0 Orašje
Bratstvo 3 : 0 Gornji Rahić
Sloboda 1 : 0 Bosna
Budućnost : Gradina
Radnički 2 : 1 Zvijezda