Na krilima Živanića i golmana Bere Derventa slavila u Tesliću

Rukometaši Dervente savladali su u Tesliću istoimenu ekipu rezultatom 28:23 u okviru 3. kola Prve lige Republike Srpske.

Početak prvog poluvremena protekao je u izjednačenoj igri uz nekoliko diskutabilnih odluka sudije iz Teslić, na koje su žustro gosti reagovali. Ipak uz odličnog Beru, sa tada šest odbrana i sjajnog Živanića, Derventa je u 20. minuti imala vodstvo 11:8. Na kraju prvog dijela rezultat je bio 13:12 za Derventu.

Uprkos igraču manje na startu drugog poluvremena, gosti sjajno otvaraju susretu i u 38. minuti imaju četiri gola više (20:16). Na deset minuta do kraja Derventa je imala vodstvo 24:21 uz 11 odbrana Bere. Konačan rezultat bio je 28:23.

Najefikasniji u redovima Dervente bio je Živanić sa 13 golova, dok je golman Bera imao 13, a Drinić 3 odbrane.

Kod domaćih najefikasniji bio je Šijaković sa 7 golova.

RK Teslić - RK Derventa 23:28 (12:13)