12.10.2024 Z. Miodanić

Derventa slavila u Modriči

Pionirke Dervente

Utakmicama prvog kola počela je nova sezona Pionirske odbojkaške lige Republikwe Srpske. Derventske odbojkašice su gostovale u Modriči kod Modriča Novoprom.

Nove nade derventske odbojke su pobjedom započele novu sezonu na jednom od težih gostovanja.

Prvi set je donio konstantnu prednost Dervente, od samog početka, 2 do 3 poena prednosti imale su gošće. Domaćin je pokušao svim silama da preokrene, ali je Derventa osujetila sve pokušaje i osvojila set rezultatom 25:23.

Kao da je dobijen set oslobodio straha kod djevojka Dervente, u drugom setu su zaigrale još bolje. Domaćin se i nekako držao do sredine seta, kad je na servis došla kapiten ekipe Jana Živanić, i sa 9 vezanih poena Derventa odlazi na nedostižnih 8:18. Set je dobijen rezultatom 17:25, bez većih poteškoća.

Treći set odličan početak , odmah 4:0 prednost, sjajna igra u napadu Sare Jevrić, koju su u tom dijelu igre odlično pratile i primači servisa Elena Stanojević i Lara Pećić.

Povele su gošće  14:21, a onda neobjašnjiv pad, kao da su se uplašile pobjede, ili prerano počele da slave, i domaćin se vratio, izjednačio na 22:22, ali nisu imala snage za preokret, pa su  djevojke iz Dervente odnijele kući 3 velika poena.