Slavija bolja od Teslića u Istočnom Sarajevu

Rukometaši Slavije iz Istočnog Sarajeva savladali su danas na svom parketu Teslića u utakmici 4. kola 26:23.

Teslić se pokazao u jako dobrom svjetlu i kako su i najavljivali uoči utakmice domaći, nije im bilo nimalo lako. Poslije brže igre u prvoj polovini prvog poluvremena, kada obje ekipe pogađaju dosta, ali i oba golmana Maksimilijan Gajović i Milan Spasojević skupljaju intervencije, Slavija u drugoj polovini prvog dijela susreta uspjeva da se odvoji i na poluvrijeme ponese lijepih +6, 16:10.

Teslić ne odustaje u nastavku susreta, a na golu se razbranio Bojan Lugonjić, pa Teslić uspjeva da prepolovi prednost domaće ekipe.Ipak, tim Borisa Tešanovića sigurnom igrom i sa dosta širom klupom uspjeva da odbije nalet gostujućeg tima i na kraju upiše trijumf, drugi u sezoni.

Najefkasniji u ekipi Slavije bio je Igor Beribaka sa osam postignutih golova, dok je četiri dao Igor Lazarević. Kod Teslićana, Slaven Šijaković je postigao pet golova, a Mladen Aleksić i Siniša Milanović po četiri.

SLAVIJA - TESLIĆ 26:23 (16:10)