Kozara stigla do trijumfa

Rukometaši Kozare ostvarili su prvi trijumf u tekućoj sezoni m:tel Prve lige Republike Srpske. Tim iz Gradiške je do cijelog plijena došao u dvorani „Borik“ u kojoj su sa minimalnih 27:26 dobili domaći sastav Mladosti.

Prvo poluvrijeme pripalo je banjalučkim rukometašima koji su imali prednost od 15:14. Uzbuđenja nisu izostala ni u nastavku ovog okršaja u kojem su gosti na kraju došli do pobjede do koje ih su predvodili Branko Mišanović sa šest i Kosta Štrbac sa pet pogodaka. U redovima Mladosti učinak od šest golova imao je pivot David Prestaš, dok su po četiri dali Aleksej Bogdanić i Luka Grahovac.

KOTOR VAROŠ – HERCEGOVINA 31:26 (14:10)
Dvorana: SŠC „Nikola Tesla“ u Kotor Varošu. gledalaca: 100, sudije: Vladimir Barać (Gradiška) i Vedran Šatordžija (Banjaluka), delegat: Predrag Dejanović (Prijedor), sedmerci: Kotor Varoš 5(4), Hercegovina 6(4), isključenja: Kotor Varoš 12 minuta, Hercegovina šest minuta.

KOTOR VAROŠ: Tepić, Raljić 4, Bojić, B. Marković 10, G. Marković 1, Gatić, Čaušević 1, Radić 9, Maksimović, Žarić 6, Pejaković, Jovičić,Petković, Brljić. Trener: Damjan Tepić.

HERCEGOVINA: Stajić 6, Žerajić, Vučić 3, Parović 2, P. Vuković, Kovačić, Matić, Draganić 1, Čabrilo 8, Avdalović, Bratić 1, S. Vuković, Kljakić, Ivanović 3, Bratić 2. Trener: Vanja Šipovac.

MLADOST – KOZARA (G) 26:27 (15:14)

Dvorana: „Borik“ u Banjaluci, gledalaca: 100, sudije: Nebojša Bejtović iBojan Burazor (Kozarska Dubica), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Mladost 3(3), ORK Kozara 5(4), isključenja: Mladost 12 minuta, ORK Kozara 10 minuta.

MLADOST: Janjuš 1, Grahovac 4, Tešić 3, Glumičić 1, Prestaš 6, Pejanović 3, Čivčić, Bajić 1, Straživuk, Vukalo 1, Bogdanić 4, Ševa 2, Ivić, Pečenko, Vranješ, Vujmilović. Trener: Danijel Božić.

ORK KOZARA: Adžić, Mišanović 6, Pejaković 2, Brkić 1, Gogić, Petošević 2, Todorović 3, Đurić 4, Štrabc 5, Grujić 1, Vojnović, Savić 3, Kovačević. Trener: Nikola Stepanović.

SLAVIJA – TESLIĆ 26:23 (16:10)

Dvorana: SRC „Slavija“ u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 150, sudije: Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj), delegat: Boban Popović (Zvornik), sedmerci: Slavija 5(3), Teslić 5(4), isključenja: Slavija šest minuta, Teslić 10 minuta, crveni karton: Mladen Aleksić (Teslić, 54. minut).

SLAVIJA: Gajović, Dragović, Kovačević 3, Blagojević, Tošić 1, Tešanović, Došlo 1, F. Raonić 1, Crnogorac, Moćić, Birdahić 1, Bozalo 2, Lazarević 4, Pavlović 3, Beribaka 8, Tuševljak 2. Trener: Boris Tešanović.

TESLIĆ: Spasojević, Okić 3, Došić 3, Antešević 1, B. Aleksić, M. Aleksić 4, Šijaković 5, Petković, Lugonjić, Jovičić, Nikolić 3, Milanović 4. Trener: Zoran Antešević.

DRINA – ORK BL 35:30 (19:17)
Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca; 150, sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj), delegat: Svetozar Kovačević (Brod), sedmerci: Drina 2(2), ORK BL 3(2), isključenja: Drina 10 minuta, ORK BL osma minuta.

DRINA: Kulić, Stojić, Ložnjaković, Popović 6, Ćasurović 3, N. Čamdžić 3, Vidaković 1, Banović, Ćorić, Z. Čamdžić 2, Simić, Tomić 4, Lugavić 8, Miljanić, Hadžić 8, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

ORK BL: F. Ignjatić, Novaković 1, Miletić 4, Bogdanić 1, Žmirić 1, Vukmir, Lolić 2, Petković, Stojanović, Zec 4, Rajić, Grahovac 3, Malbašić2, Stupar 5, M. Ignjatić 7. Trener: Bojan Unčanin.

Kozara (KD) : Derventa
Slavija 26 : 23 Teslić
Mladost 26 : 27 Kozara (G)
Drina 35 : 30 ORK BL
Kotor Varoš 31 : 26 Hercegovina