U Poletu nezadovoljni suđenjem Nemanje Stupara/ Druga liga R.Srpske Zapad
Polet iz Broda se nakon remija protiv Gorice iz Šipova 2:2 oglasio javnim saopštenjem u kojem su najavili da razmatraju istupanje iz lige.
U Poletu su prije svega nezadovoljni suđenjem Nemanje Stupara iz Doboja, te traže samo pošteno i regularno suđenje. Pitaju se u Poletu kome smeta najmlađa ekipa u ligi i Poletova djeca.
- Kome smetaju Poletova djeca? Kome smeta klub koji traje 100 godina? Dosta je bilo ćutanja. OFK Polet 1926 više neće mirno posmatrati kako se iz kola u kolo gaze naš klub, naši igrači i sav trud ljudi koji godinama časno i pošteno stoje iza Poleta.
Ono što smo danas doživjeli nije obična sudijska greška. Ono što se danas desilo je sramota za fudbal, sramota za takmičenje i direktan udar na OFK Polet 1926. Ćutali smo nakon 15. i 16. kola. Prešli smo preko mnogo toga, vjerujući da će razum i poštenje pobijediti. Ali poslije današnjeg skandala više nemamo pravo da ćutimo.
Danas su OFK Poletu oteta 3 boda pred očima svih koji su bili na stadionu. I svi su vidjeli isto. Javno pitamo: po čijem nalogu i u čijoj režiji je danas odigrana ova predstava? Kako je moguće da sudija pokaže 3 minuta nadoknade, a da se igra čak 8? Kako je moguće da se ne dosudi čist prekršaj nad našim golmanom u odlučujućem momentu? Kako je moguće da domaćin dobije 7 žutih i 2 crvena kartona? Kakva je to poruka našem klubu, našim igračima i našoj omladini?
Posebno zabrinjava i činjenica da je delegat u zapisnik unio da je utakmica završena u regularnom vremenu, iako to nije bilo tako. To dodatno baca sumnju na kompletan tok utakmice i otvara ozbiljno pitanje — zašto se pokušava prikazati nešto što svi prisutni na stadionu znaju da nije istina?
Ako je nadoknada bila jasno pokazana i ako se igralo znatno duže od onoga što je označeno, kako je moguće da se u zvanični zapis unose netačni podaci? OFK Polet 1926 je najmlađa ekipa u ligi. Za ovaj klub igraju domaći momci, naša djeca, naši fudbaleri, koji ne igraju za novac i privilegije nego za grb, za svoj klub, za svoje mjesto i za ponos koji ovaj klub nosi već punih 100 godina. I zato danas ne branimo samo rezultat.
Danas branimo dostojanstvo kluba, dostojanstvo naše djece i pravo da se na terenu odlučuje pošteno. Ne tražimo ničiju milost. Ne tražimo ničiju pomoć. Ne tražimo poklone. Tražimo samo ono što bi moralo biti normalno u svakom sportu — pošteno suđenje, ista pravila za sve i minimum poštovanja prema klubu koji traje jedan vijek.
Ovim putem zahtijevamo od Fudbalskog saveza Republike Srpske da hitno reaguje, da ispita sve okolnosti današnje utakmice, utvrdi odgovornost i zaustavi ovakvo ponižavanje našeg kluba. Tražimo da se ispita i odgovornost delegata, kao i tačnost svih navoda unesenih u službeni zapisnik, jer zvanični dokument mora sadržavati istinu, a ne služiti prikrivanju očiglednih činjenica.
OFK Polet 1926 će već sutra održati sastanak na kojem će ozbiljno razmatrati istupanje iz Druge lige Zapad, ukoliko Fudbalski savez Republike Srpske hitno ne preduzme konkretne korake. Jer nema smisla učestvovati u takmičenju u kojem se bodovi ne osvajaju igrom, borbom i znanjem, nego se otimaju sudijskim odlukama, netačnim zapisnicima i režiranim scenarijima.
Ekipi FK Gorica Šipovo zahvaljujemo se na fer i korektnoj utakmici i želimo im srećan povratak kući. Naša ogorčenost nije usmjerena prema protivniku, već prema onima koji su danas svojim odlukama osramotili fudbal.
Polet neće ćutati. Polet neće pognuti glavu. Polet će braniti svoju djecu, svoj grb i svojih 100 godina istorije. OFK Polet 1926, stoji u saopštenju.
| Crni Vrh | 3 : 1 | Ljubić |
| Tekstilac | 2 : 0 | Brdo |
| Polet 1926 | 2 : 2 | Gorica |
| Modriča | 3 : 0 | Željezničar |
| Borac | 2 : 2 | Proleter |
| Sloboda | 0 : 0 | Potkozarje |
| Sloga | 1 : 3 | Dubrave |
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
| 1 | Tekstilac | 16 | 10 | 3 | 3 | 33 | |
| 2 | Potkozarje | 15 | 9 | 3 | 3 | 30 | |
| 3 | Gorica | 16 | 7 | 6 | 3 | 27 | |
| 4 | Ljubić | 15 | 8 | 2 | 5 | 26 | |
| 5 | Sloga | 16 | 7 | 4 | 5 | 25 | |
| 6 | Proleter | 16 | 6 | 5 | 5 | 23 | |
| 7 | Sloboda | 15 | 6 | 4 | 5 | 22 | |
| 8 | Dubrave | 16 | 6 | 3 | 7 | 21 | |
| 9 | Brdo | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
| 10 | Modriča | 16 | 5 | 4 | 7 | 19 | |
| 11 | Željezničar | 16 | 4 | 7 | 5 | 19 | |
| 12 | Crni Vrh | 15 | 4 | 6 | 5 | 18 | |
| 13 | Borac | 16 | 2 | 5 | 9 | 11 | |
| 14 | Polet 1926 | 16 | 1 | 3 | 12 | 6 | |