Minimalac Drine protiv Sloge

Na premijeri pred svojim navijačima fudbaleri Drine su teže nego što je očekivano savladali ekipu Sloge iz Doboja 1:0, ali su pokazali da će se ove sezone boriti za visok plasman u Prvoj ligi RS.

Meč je bolje otvorila domaća ekipa, međutim udarci Ćuluma i Mijailovića su otišli preko gola. U 23. minutu nakon centaršuta Lalića, priliku za goste nije iskoristio Vehabović čiji udarac glavom je završio preko gola. U 37. minutu Stojanov se našao u dobroj situaciji pred golom Sloge kada je njegov šut otišao visoko iznad prečke. Dva minuta kasnije Vehabović je imao najbolju priliku za goste na utakmici kada je ušao u šesnaesterac Drine sa leve strane, izašao sam pred Maksimovića i šutirao u spoljni deo mreže.

Već na startu drugog dela susreta domaći tim iz jedanaesterca je stigao do vođstva. Nakon prodora po desnoj strani Mijailović je ušao u šesnaesterac gostiju, na njega je nepropisno startovao Goran Lukić, a sudija Žarić opravdano dosudio najstrožu kaznu koju je sigurno realizovao Radovan Vasić. U nastavku dobre prilike za Drinu nisu iskoristili Zekić, Ćulum i Stojanov, a gosti su mogli do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi kada je Vehabović šutirao sa ivice šesnaesterca, a Maksimović odbranio.

DRINA - SLOGA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Vasić (46) iz jedanaesterca.
Stadion: Gradski u Zvorniku.