Pobjeda čista, ali moglo je biti i drugačije

Fudbaleri Rudar Prijedora sasvim zasluženo savladali su ekipu Borca iz Šamca 3:1 u 3. kolu Prve lige Republike Srpske.

Iako je pobjeda Prijedorčana "čista kao suza", malo je nedostajalao da tako ne bude. Domaći su poveli u 9. minuti kada je sa desne strane centrirao Šakić, a na drugoj stativi se sjajno snašao Gavranović i postigao pogodak za 1:0. Imali su domaći više od igre, međutim, "u jeku" njihovih napada Borac je imao odličnu šansu, ali je golman Nemanja Petrović fenomenalnom intervencijom "izvadio" loptu ispod prečke i poslao je u korner.

igrači Rudar Prijedora nastavili su sa dobrom igrom i u nastavku, ali je golman Smajić u nekoliko navrata sjajno branio pokušaje Jaćimovića, Šakića i Kovljena. Ipak, ništa nije mogao u 65. minuti kada je Bojan Burazor sa 17 metara pogodio njegov donji lijevi ugao za 2:0. Činilo se tada da će domaći rutinski privesti meč kraju jer gosti nisu imali prilika za pogodak. Međutim, nakon jednog ubacivanja sa desne strane u 73. minuti, lopta pogađa Milinkovića i završava iza leđa Nemanje Petrovića, koji je još u prvom dijelu igre preuzeo kapitensku traku od Marića koji je zbog povrede izašao iz igre, pa je rezultat glasio 2:1.

Prijedorčani su ponovo imali nekoliko izglednih situacija da riješe meč, ali Smajić je nesavladiv nakon prilika Jaćimovića i Burazora. Igrala se 83. minuta kada Milinković, koji je sjajno igrao sve do nesretnog autogola, umalo postaje tragičar. Nakon njegovog nesmotrenog faula u šesnaestercu domaćih sudija Gogić opravdano pokazuje na penal za goste. Loptu namješta Zoran Brković, šutira po sredini gola, a kapiten Petrović, iako je krenuo u svoju lijevu stranu, nogama brani njegov pokušaj koji bi gostima donio izjednačenje.

Pet minuta kasnije pitanje pobjednika je bilo riješeno nakon što Ognjen Davidović odličnim udarcem sa 15-ak metara pogađa mrežu Šamčana za konačnih 3:1.

RUDAR PRIJEDOR - BORAC (Š) 3:1 (1:0

Strijelci: 1:0 Gavranović (9), 2:0 Burazor (65), 2:1 Milinković (73) autogol, 3:1 Davidović (88).
Stadion: Gradski u Prijedoru.