Zvijezda 09 ugašena na "Lukama"

Prva pobjeda na "Lukama" u prvoligaškoj konkurenciji i velika radost za navijače Sloge.

Svjesni da bi nakon dva poraza svaki rezultat osim pobjede bio katastrofalan, fudbaleri Sloge, koji su nastupili bez povrijeđenog golgetera Jove Lukića, krenuli su u ofanzivu od početka susreta. Gol je visio u vazduhu , a Borislav Lukić imao je priliku da se upiše u strijelce u 16. minutu kada je nakon prekršaja nad Vehabovićem sudija Anđić pokazao na bijelu tačku. Međutim, iskusni strijelac šutirao je pravo u golmana Lakića od koga se lopta odbila do Gorana Lukića, a ovaj oštrim udarcem pogađa prečku. Ipak,  prvu radost donijeo je Vehabović u 22. minutu. Nakon lijepe i smišljene akcije Mahmutović je uposlio Vehabovića koji je sa desetak metara matirao golmana gostiju. Gosti, koji su više bili orijentisani na odbranu svoga gola, pokušali su u nekoliko navrata da brzim kontrama ugroze gol Milkanovića, ali bez uspjeha. Svoju nadmoćnost domaći fudbaleri krunišu sa još dva pogotka do kraja poluvremena i to zahvaljujući izvrsnim asistencijama Duška Bećarevića. Prvo je u 34. minutu poslužio  Gorana Lukića koji glavom pogađa mrežu, a dva minuta kasnije identična situacija, ali ovaj put strijelac je bio mladi Todić.

U drugom poluvremenu očekivala se kanonada domaćih, ali tada gosti stupaju na scenu. Nakon dvostruke izmjene fudbaleri Zvijezde 09 kreću u napade i u dva navrata golman Milkanović morao je da kapitulira. Nakon slabe intervencije odbrambenih igrača Sloge prvo Boljanović u 62. minutu ubacuje loptu u gol, a Spasojević u 75, minutu lobuje golmana domaćih. Međutim, zahvaljujući Bećareviću Sloga u 85. minutu dolazi do petog gola. Iskusni vezista uočio je Mahmutovića na lijevoj strani i upućuje loptu u šesnaesterac gostiju. Mahmutović je prihvatio i nakon korak-dva oštro poslao u lijevi golmanov ugao.

U svakom slučaju igra i efikasnost Sloge pobuđuju nadu u dobre rezultate u nastavku prvenstva, a prava prilika da se potvrde je sljedećeg vikenda u Banjaluci, gdje gostuju kod ekipe Borca.

SLOGA - ZVIJEZDA 09 5:2 (3:0)

Strijelci: 1:0 Vehabović (22), 2:0 G. Lukić (30), 3:0 Todić (34), 4:0 Mahmutović (52), 4:1 Boljanović (62), 4:2 Spasojević (75), 5:2 Mahmutović (85).
Stadion: "Luke" u Doboju.
Gledalaca:  400.
Sudija: Dalibor Anđić (Prijedor).
Žuti kartoni: Mahmutović, Jupić, Ćebić (Sloga), Stanić (Zvijezda 09).

SLOGA: Milkanović, Mahmutović, Bećarević, B. Lukić (od 65. min. S. Sarkić), Blagojević (od 74. min. Radovanović), Todić, Jupić, Čebić, Lalić, G. Lukić, Vehabović (od 65. min. Hadžikadunić). Trener: Mitar Lukić.

ZVIJEZDA 09: Lakić, Babić, Pljevaljčić (od 56. min. Simić), Bogićević, Eskić, Arnautović, Arbinja (od 46. min. Dojčinović) , Stanić, Spasojević, Boljanović, Rakić (od 46. min. Kristofer). Trener: Duško Stajić.

Igrač utakmice: Duško Bećarević (Sloga).

Kozara 2 : 2 Slavija