Remi u Šamcu

Borcu se smiješila pobjeda, ali u brojčanom deficitu i bez dragocene snage da do kraja odigraju u visokom ritmu, morali su se zadovoljiti remijem.

A krenulo je sve naopako po domaćina. Golman Borca Filip Marinković sapleo je Mirka Spasojevića i zaradio javnu opomenu. Kazneni udarac izveo je Dragiša Stanić, pogodio je prečku, pa se aktivirao ponovo on i pogodio cilj, ali pravila fudbalske igre su jasna i lopta je pripala domaćem čuvaru mreže.

U 22. minutu uslijedio je centaršut sa lijeve strane, Mirko Spasojević je zahvatio loptu glavom i poslao u mrežu. U 30. minutu došlo je do lijepe i brze akcije domaćih, lopta dolazi do Siniše Sarkića koji je šalje u gol Miluna Avramovića.

Pet minuta kasnije u klinču su se našli kapiteni Nemanja Arsić i Nemanja Boljanović, zamjerili su jedan drugom na oštrini, pristupu igri i protivniku. Arbitar je pokazao put u svlačionicu kapitenu Šamčana, Boljanović je dobro prošao. Isti igrač je kasnije zaradio žuti karton, onda imao nekoliko oštrih startova, ali mu je sve progledano kroz prste.

U 66. minutu Borac je pleo mrežu oko gola gostiju, onda je Perica Maksimović šutirao, Avramović odbio loptu na koju je natrčao Siniša Sarkić i iskosa sa desne strane poslao u mrežu za rezultatski preokret.

Minut kasnije kolosalna prilika za goste, Stefan Kertić skoro sa gol linije izbija loptu u polje.

U 80. minutu postavljen je konačan rezultat utakmice. Naime, Ranko Vuković kratko je boravio u igri, isplatio se svom timu, donio je izjednačenje.

Gosti su tako prekinuli crnu seriju poraza. Domaćin nikako da stigne do prve proljećne pobjede.

BORAC (Š) - ZVIJEZDA 09 2:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Spasojević (22), 1:1 S. Sarkić (30), 2:1 S. Sarkić (66), 2:2 Vuković (80).
Stadion: Gradski u Šamcu.