Partizan usekao Javor

Fudbaleri Partizana pobedili su u Ivanjici ekipu Javora sa 2:1, u prvom meču 34. kola Superlige Srbije i tako bar na noć preuzeli čelo na tabeli.

Javor - Partizan 1:2Posle prvog poluvremena, u kojem su gosti bili znatno bolji i opasniji, ipak nije bilo golova.

Šanse su redom propuštali Đurđević, Kosović i Leonardo.

Ipak, nastavak je počeo idealno za crno-bele, koji su preko Uroša Đurđevića za osam minuta došli do velike prednosti od 2:0 (golovi u 47. posle kornera i 55. minutu iz penala).

Jedino što su domaći uspeli da urade do kraja meča je gol Eliomara u 62. minutu, posle kardinalne greške odbrane Partizana i golmana Stevanovića.

Partizan je ovom pobedom nastavio niz nepobedivosti i sada on iznosi 32 utakmice, i bar na noć od Crvene zvezde preuzeo prvo mesto.

Crveno-beli svoj meč 34. prvenstvenog kola igraju u subotu od 17 časova protiv Voždovca "na krovu".