Željezničar pobjedom protiv Krupe preuzeo prvo mjesto
Fudbalski klub Željezničar ugostio je večeras Krupu na Grbavici u okviru trećeg kola Lige za prvaka. Željezničar je poveo u 13. minuti iz prve prilike na utakmici. Zeba je centrirao s lijeve strane, a svoj 17. pogodak u ovoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine postigao je Ivan Lendrić. Gosti prijete u 15. minuti utakmice. Šutirao je Ajdin Redžić, ali lopta odlazi pored desne stative gola Kjosevskog. Krupa je opet zaprijetila u 22. minuti utakmice. Mirković je izveo korner, Vukotić bio najviši u šesnaestercu, ali Kjosevski brani i izbija loptu u korner. Sredinom prvog poluvremena dvije greške pravi Jadranko Bogičević, ali njegove poklone ne koriste napadači Krupe. blagojevic-i-milinovic Željezničar je zaprijetio u 36. minuti utakmice. Miroslav Stevanović je centrirao, a Zakarić iz odlične situacije šutirao preko gola Kutića. Gosti su pokušali u 40. minuti utakmice, šutirao je Jašarević, a Miroslav Stevanović blokira njegov udarac. Ostalo je nakon 45 minuta igre na Grbavici 1:0 za Željezničar. Željezničar je u 48. minuti pogodio prečku. Centrirao je Stevanović, a okvir gola zaustavio udarac štopera Plavih. Krupa prijeti u 51. minuti, prošao je Mirković po desnoj strani, šutirao, ali preko prečke gola Kjosevskog. Novu prečku Plavi su pogodili u 54. minuti susreta. Ovaj put šutirao je Zakarić, lopta se odbila do Stevanović koji nije uspio matirati Kutića. zajko-zeba Lendrić je u 70. minuti nakon dodavanja Blagojevića zatresao mrežu Krupe, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije. U 77. minuti ponovo pokušava Miroslav Stevanović, ali šutira preko prečke gola gostiju. Plavi su do kraja iskontrolisali utakmicu i upisali jako važnu pobjedu koja ih je 'lansirala' na prvo mjesto. FK Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović, Marković, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Stojanović, Kerla, Zeba, Lendrić i M. Stevanović. FK Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Dujaković, Vukotić, Čomor, Aleksić, Milanović i Mirković zeljo-krupa zeljo-krupaa

Zvijezda 09 : Željezničar
Borac : Igman
Zrinjski : Tuzla City