Kladari u završnici stigli do pobjede
Počeo je proljećni dio prvenstva u Regionalnoj ligi zapad, a  ekipa Kladara, stigla je do ubjedljivog trijumfa nad ekipom Brda iz Hambarina (3:0). Na ovaj način, Kladari su se revanširali za poraz u jesenjem dijelu sezone kada je Brdo slavilo sa 2:1. Sve do 74. minute nije bilo pogodaka, a onda je sudija Nikola Tadić dosudio jedanaesterac u korist Kladara, koga je preciznim šutem izveo Radan Zelenac za 1:0. Tri minute kasnije, Brdo je ostalo sa igračem manje nakon što je Željko Stegić za svega pet minuta zaradio dva žuta i automatski crveni karton. U 86. minutu Nemanja Jalić povećava prednost Kladara na 2:0, a u sudijskoj nadoknadi Goran Zelenac postavlja konačnih 3:0. Nakon 16. kola, Kladari su četvrti na tabeli Regionalne lige Zapad sa 23 boda, dok su na prvoj poziciji i dalje Dubrave sa 34 boda. U narednom kolu igra se derbi utakmica u Banjaluci kada Kladari putuju u goste trećeplasiranom Laušu.   Kladari – Brdo (Hambarine) 3:0 (0:0) Strijelci: Zelenac R. u 74. (iz jedanaesterca), Jalić u 86. i Zelenac G. u 93. minutu. Žuti kartoni: Došlov, Zelenac R. i Gajić (Kladari), Kaltak, Gredelj (Brdo, Hambarine) Crveni karton: Željko Stegić u 77. minutu. Kladari: Kresović, Savić, Došlov, Lovrić, Zelenac R (od 87. Kostić), Janković (od 90. Jurišić), Nježić B (od 34. Nježić D.), Gajić, Vučić, Zelenac G, Jalić. Brdo (Hambarine): Čaušević (od 82. Vidović), Stegić, Mešić, Borovac, Karupović, Kljajić, Mujadžić (od 65. Hadžimuratović), Gredelj, Kaltak H. (od 46. Miljević), Aleksić, Sarhatlić. Rezultati 16. kola Regionalne lige zapad: FSA (Prijedor) – Lijevče (Nova Topola) 1:2 Kladari – Brdo (Hambarine) 3:0 Karanovac – Dubrave (Gradiška) 3:0 Partizan (Kostajnica) – Ravan (Međeđa) 1:1 Mladost (Kotor Varoš) – Lauš (Banja Luka) 0:0 Sloga DIPO (Gornji Podgradci) – Naprijed (Banja Luka) 2:4 Progres (Kneževo) – Gomjenica (Prijedor) 05.04.2017. Preuzeto sa: Srbac-rs.com