Sloga iz Srpca poslije goleade do trijumfa
Sedam pogodaka viđeno je na premijernoj utakmici srbačke Sloge u proljećnom dijelu sezone, i što je najvažnije, srbački drugoligaš je došao do sva tri boda. Sloga pod vođstvom novog trenera Dražena Dragosavljevića nije dozvolila iznenađenje od fenjeraša Minerala iz Teslića i zasluženo je slavila na gostujućem terenu sa 4:3. Domaćin je prvi došao do prednosti, nakon što je sudija u 12. minutu pokazao na bijelu tačku, a Ramiz Hamzić bio siguran za 1:0. Svega minut kasnije, majstorijom Milenka Devušića iz slobodnog udarca, Sloga je izjednačila na 1:1. U 27. minutu Sloga je povela sa 2:1 nakon kontranapada, kada je nakon centaršuta Vindžanović odigrao povratnu loptu za Igora Nježića koji je sigurno smjestio loptu u mrežu golmana Marjanovića. Dva minuta kasnije, Hamzić je iskoristio grešku igrača Sloge i poravnao na 2:2, a sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu, Sloga je praktično za tri minuta riješila utakmicu. Za to je najzaslužniji Srđan Ugren koji je prvo u 54. a zatim u 57. minutu postigao gotovo dva identična pogotka, nakon što je najviši bio u šesnaestercu nakon kornera koje je izveo Babić. Do kraja utakmice, Mineral je samo uspio smanjiti prednost, nakon što je Bojan Jelić u 88. minutu postavio konačnih 3:4. Sa nova tri boda, Sloga je skočila na osmu poziciju sa 24 boda, a u idućem kolu dočekuju trećeplasiranu Slobodu iz Novog Grada.   Mineral (Teslić) - Sloga (Srbac) 3:4 (2:2) Strijelci: Hamzić u 12. (iz jedanaesterca) i 29, Jelić B. u 88. minutu za Mineral, a Devušić u 13, Nježić u 27. i Ugren S. u 54. i 57. za Slogu. Žuti kartoni: Dolić (Mineral, Teslić), Nježić, Savić (Sloga, Srbac). Mineral (Teslić): Marjanović, Popović, Unkić, Jelić B, Perišić (od 80. Crnovčić), Jelić D (od 76. Vučić), Gavrić, Jotanović, Dolić, Osmić (od 57. Kovačević), Hamzić. Sloga (Srbac): Babić D, Ugren S, Maletić, Devušić, Babić R, Vindžanović (od 52. Grbić), Savić, Nježić, Zukanović, Ugren M (od 85. Adamović), Janković (od 82. Malbašić). Rezultati 16. kola Druge lige zapad: Sloga (Trn) – Ljubić (Prnjavor) 4:4 Mineral (Banja Vrućica) – Sloga (Srbac) 3:4 Sloboda (Novi Grad) – Laktaši 1:3 Jedinstvo (Žeravica) – BSK (Banja Luka) 5:1 Ozren (Petrovo) – Željezničar Sport Team (Banja Luka) 1:1 Omarska – Modriča Maksima 2:2 Željezničar (Doboj) – Proleter (Teslić) 2:1 Mladost (Donja Slatina) – Borac (Kozarska Dubica) 3:1