13.08.2016 prnjavor.info

Tri boda na premijeri Ljubića
U prvom kolu Druge lige Zapad, fudbaleri Ljubića savladali su Slogu iz Trna 3:1. Prvo poluvrijeme nije puno toga ponudilo vrijedno pomena. Igralo se većinom izmedju dva kaznena prostora, sve do 30. minuta kada su Prnjavorčani stvorili prvu priliku. Dobro su kombinovali Ančić i Subić, izbacili Segića, koji se sjurio ka golu Sloge, ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je njegov udarac prohujao je pored desne stative. Ipak u 38. minuti “plavi” su poveli. Nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snalazi Ančić koji dovodi Ljubić u vodstvo. Samo dva minuta kasnije domaći su imali priliku da utakmicu uvedu u mirnu luku. Ančić je odlično proigrao Prodanovića koji sa pet metara ne uspijeva udvostručiti prednost. U finišu prvog poluvremena gosti umalo da dođu do izjednačenja. Nakon dobrog prodora po desnoj strani, sam kao duh na petercu Ljubića našao se napadač gostiju Kukić koji šutira, ali lopta umjesto u mreži završava na prečki. Drugo poluvrijeme imalo je sličan uvod kao prvo poluvrijeme. Igralo se uglavnom na sredini terena. Gosti su imali blagu terensku inicijativu, koju nisu uspjeli krunisati pogotkom. U finišu susreta viđene su još tri lopte u mreži. Najprije Prnjavorčani povisuju rezultat na 2:0. Rezervista Kovačević, nakon dobre asistencije Ćirkovića, napravio je pomutnju u odbrani Sloge,a zatim je manirom iskusnog golgetera pospremio loptu u mrežu. Gosti smanjuju na 2:1 u 87. minuti sa bijele tačke preko Travara. Samo sto su krenuli sa centra Ljubićevci dolaze do novog pogotka. Dubinsku loptu primio je kapiten Segić, šutirao sa vrha kaznenog prostora, a lopta završava u gornjem desnom uglu za konačnih 3:1. U sledećem kolu Ljubić će gostovati u Doboju kod ekipe Željezničara.