16.06.2016 sportska centrala

Severna Irska zaustavila Ukrajinu

Ukrajina - Severna Irska 0:2 (0:0) MekOli 49', MekGin 90'+6' Reprezentacija Severne Irske načinila je najveće iznenađenje dosadašnjeg toga Evropskog prvenstva, pre svega zbog njihvoog izdanja u prvim utakmicama protiv Poljske, odnosno Nemačke. Severna Irska je jedina reprezentacija koja u prvom kolu nije uputila šut u okvir gola, dok je Ukrajina uprkos porazu nadigrala Nemačku i očekivalo se da stigne do pobede pod uslovom da ponovi igru iz prve utakmice. To se nije dogodilo, Severni Irci su pokazali da se odlično brane, a u napadu su znalački kažnjavali svaku grešku rivala. Posle prilično nezanimljivog prvog poluvremena, u kojem nismo videli uzbuđenja pred jednim ili drugim golom, samo što je počelo drugo poluvreme Ostrvljani su poveli. Tipičnu ostvrsku akciju završio je MekOli, koji je glavom poslao loptu iza leđa Pjatova. Pokušavali su Ukrajinci da dođu do izjednačenja, ali se svaki njihov pokušaj svodio na udarce iz daljine, koji nisu zadavali probleme golmanu MekGavernu. Kako je vreme odmicalo, gotovo svi igrači Ukrajine preselili su se na polovinu protivnika, što su Severni Irci uspeli da kazne golom rezerviste MekGina duboko u nadoknadi vremena za overu prve pobede na Evropskim prvenstvima u istoriji ove zemlje.