Bajern se provukao

Katalonci su u nizu od 38 mečeva bez poraza Juventus je bio na putu da izbaci Bajern posle gola Pogbe u petom minutu, i sjajnih rola Morate i Kvadrada u 28. minutu za 2:0.

Do početnih sekunda nadoknade vremena Stara dama je imala četvrtfinale Lige šampiona u rukama, da bi potom pogodio Tomas Miler glavom i doneo produžetke.

A, u njima su Bavarci brzopotezno rešili stvari.

U 108. minutu Miler i Alkantara su razmenili dupli pas u kaznenom rivala i usledio je mat za 3:2. Nepuna dva minuta kasnije gol je dao i Kingsli Koman, kada je sam ušao u kazneni rivala, a onda iz teške situacije preko rivala i golmana Bufona pogodio za 4:2.

Arsenal se solidno nosio sa Barselonom, na 1:1 je imao i šansu da povede, a onda suSuarez i Mesi zapečatili sudbinu Tobdžijama.

Trio Mesi-Nejmar-Suarez postigao je po gol i još jednom dokazao klasu. Katalonci su u nizu od 38 mečeva bez poraza.

Žreb za četvrtfinale Lige šampiona održaće se 18. marta u Nionu, a prve utakmice su na programu 5. aprila.
Semafor osmine finala Lige šampiona: Volfsburg – Gent 1:0 (Širle 74), prvi meč 3:2 Real Madrid – Roma 2:0 (Ronaldo 64, Rodrigez 68), prvi meč 2:0 Zenit – Benfika 1:2 (Hulk 69 – Gaitan 85, Taliska 90+6), prvi meč 0:1 Čelzi – PSŽ 1:2 (Kosta 27 – Rabio 16, Ibrahimović 67), prvi meč 1:2 Mančester Siti – Dinamo Kijev 0:0, prvi meč 1:3 Atletiko Madrid – PSV 0:0 - 8:7 na penale, prvi meč 0:0 Bajern – Juventus 4:2 posle produžetaka (Levandovski 73, Miler 90+1, Alkantara 108, Koman 110 – Pogba 5, Kvadrado 28), prvi meč 2:2 Barselona – Arsenal 3:1 (Nejmar 18, Suarez 65, Mesi 88 – Elneni 51), prvi meč 2:0