Hrvati prekinuli dominaciju vaterpolista Srbije

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske pobjedom nad Srbijom od 12:11 plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Poslije sedam godina, prva pobjeda vaterpolista Hrvatske nad „delfinima“. Prvi par minuta je proteklo bez golova, a onda se prvi u listu strijelaca upisao Prlainović, da bi u poslednjim sekundama četvrtine Sukno izjednačio. Krenuli su „delfini“ jače u drugoj četvrtini i golovima Prlainovića i Mitrovića su stigli do 3:1. Ipak Lončar i Bušlje vraćaju svoju ekipu u egal, a onda je opet Prlainović pogodio za vođstvo Srbije. Uzvratio je Sukno, Pijetlović povećao na 5:4, ali Bušle donosi novo izjednačenje.

U nastavku se igralo gol za gol, prvo je Pijetlović bio precizan za 6:5, Sukno je uzvratio, da bi odličnom igrom sa igračem više Ranđelović pogodio za 7:6. Odmah je uzvratio Joković, a Prlainović je sjajnom šraubom sa pozicije centra postigao svoj četvrti gol (8:7). Ipak Vukičević vraća remi, a onda je opet Prlainović „projektilom“ s nekih deset metara pogodio za novu prednost „delfina“, da bi u zadnjoj sekundi Joković sa peterca izjednačio na 9:9. Gdje je stao, Prlainović je tu i nastavio, isplivao kontru i pogodio za 10:9, a Lončar odmah vraća. Do kraja utakmice srpski vaterpolisti su napravili nekoliko grešaka, što su protivnici iskoristili golovima Jokovića i Vukičevića stigli do konačnih 12:11.

U meču za treće mjesto Srbija će igrati protiv Grčke, a u finalu Hrvati idu na domaćina Mađare.