Tabanci upisali četvrtu pobjedu

U petom kolu Područne lige Birač, Tabanci su, na svom terenu, savladali Jadar iz Nove Kasabe, rezultatom 2:1.

Gosti su poveli već u 2. minutu. Iskoristivši grešku igrača zadnje linije Tabanaca, Hodžić ulazi iz drugog  plana i postiže pogodak za 0:1. Samo četiri minuta, kasnije viđena je dobra akcija igrača Tabanaca po desnom boku, lopta je ubačena u šesnaesterac gostiju i D.Marković postiže izjednačujući pogodak.  Dobru priliku da dođe do vođstva domaća ekipa je propustila u 25. minutu, nakon brze akcije po lijevom boku, kada je I. Marković ubacio loptu na drugu stativu gostiju, a  Matić promašio prazan gol. Od početka drugog poluvremena  Tabanci vrše pritisak na ekipu iz  Nove  Kasabe. Igra se na polovini gostiju. U 70. minutu Jadar  kreće u napad, skoro svi igrači su pred golom Tabanaca. Zadnja linija domaćih izbija loptu ispred svog šesnesterca, napadač D. Marković dobija loptu u prostor iza zadnje linije gostiju iz Kasabe, i nakon što je  oboren na rubu  šesnaesterca, sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca  je kapiten Tabanaca Slaviša Matić. Do kraja utakmice gosti su imali još jednu šansu iz drugog plana, ali zadnja linija Tabanaca ovog puta dobro reaguje. U samom finišu, nakon slobodnog udarca sa desne strane ivice šesnesterca gostiju, Stefan Jović pogađa prečku, i utakmica se završava rezultatom 2:1.

- Naš cilj u ovoj sezoni je sam vrh tabele, odnosno ulazak u Regionalnu ligu. Mislim da smo na dobrom putu da to  i ostvarimo. Imamo seriju dobrih rezultata i nadam se da ćemo tako nastaviti i dalje. Ekipa je dobra, motivisana, trenažni proces ide po planu i vjerujem da ćemo već u narednoj utakmici sa Borcem, upisati nove bodove, - kazao je Dragan Marković, prvotimac Tabanaca.

Poslije 5. kola, Tabanci su sa 13 bodova drugi, dok  Jadar zauzima 4. mjesto sa 7 bodova, na tabeli Područne lige Birač.