Bod donio zadovoljstvo

U prvoj utakmici drugog dijela sezone rukometašice Borca su sinoć pred domaćom publikom remizirale sa favoritom za osvajanje šampionske titule u Prvpoj ligi Republike Srpske Knežopoljkom iz Kozarske Dubice rezultatom 20:20, nadoknadivši minus od tri gola u posljednjim minutima.

– Znajući da nam je ovo bila prva zvanična utakmica u nastavku sezone i da se Knežopoljka nalazi u vrhu tabele, zadovoljni smo prikazanim. Naravno, ima tu još dosta stvari na kojima treba da se radi, ali sam siguran da će kako sezona bude odmicala sve doći na svoje mjesto. Djevojke su protiv jednog od kandidata za najviši plasman dale svoj maksimum i ispoštovale dogovor iz svlačionice, a htio bih da pohvalim i borbenost koju su prikazale u fazi odbrane – rekao je u izjavi za naš portal trener rukometašica Borca Nikola Bijelić.

Meč sa Knežopoljkom zaostali je susret 10. kola, u 11. je naš tim bio slobodan, dok u 12. rundi u dvoranu Borik, u subotu od 17 časova, dolazi ekipa Doboja, koja zauzima peto mjesto sa 13 bodova. Borac je trenutno osmi sa tri boda manje. Odmah sutradan, Bijelićeve igračice će u utakmici 14. kola, ugostiti posljednjeplasirani Leotar.

– Ekipa Doboja nam je poznata. Smatram da, uz maksimalan angažman, kao što je to bio slučaj u sinoćnjoj utakmici, imamo šansu da zabilježimo pobjedu. Svakako da nećemo potcijeniti tim Doboja, ali vjerujemo u uspjeh – naveo je Bijelić.

(borac-sport, foto: ŽRK Borac)