Željo na sporednom kolosijeku

Odlično su fudbaleri Kozare započeli utakmicu. Već u prvom minutu pokušava iz slobodnog udarca Kovečević, ali stativa zaustavlja njegov šut. Pokušava i Stjepanović ali lopta odlazi visoko preko gola. Uzvraćaju i domaćini, ali Kozara ima inicijativu koju kruniše u 25. minutu. Nakon pokušaja iz slobodnog udarca Radoje loptu odbija Avdukić, do lopte ponovo dolazi Radoja i jakim šutem šalje loptu u mrežu Željezničara za vođstvo Kozare od 0-1. U 36. minuti nakon oštrog starta, igru je morao da napusti Kremenović, a umjesto njega u igru je ušao Paštar. Do kraja poluvremena bilježimo još pokušaj Kovačevića.

U drugom poluvremenu nešto mirnija igra između dva šesnaesterca. Domaćini pokušavaju da dođu do izjednačenja, ali izabranici Vule Trivunovića odličnom odbranom zatvaraju sve puteve ka golu Ilića. Kozara prijeti preko Kovljena, Radoje i Petkovića, da bi u 75. minuti mladi Petković nakon prodora fantastično lobovao golmana Avdukića za vođstvo Kozare od 0-2. Do kraja utakmice rezultat se ne mijenja i izabranici Vuleta Trivunovića zasluženo osvajaju tri boda u Banja Luci.

Sada slijede dva kola u kojima je FK Kozara domaćin. Sljedeće subote 12. 05. 2018. godine na rasporedu je 5. kolo Lige za ostanak, a na Gradskom stadionu u Gradišci FK Kozara će ugostiti Sutjesku iz Foče. Utakmice počinje u 17 časova.

Željezničar sport Team (B. Luka): Avdukić A., Čolić D. (od 46. Bilal A. ), Šaula O., Jovandić N., Knežević P., Ružičić S. (od 60. min. Marković B.), Bosančić D., Jokanović N.(od 46. min. Baštić S.), Petković M., Ostojić B., Kuzmanović I., trener: Popović R., nisu igrali: Ćetković N., Tadić N., Vukelja D., Lukić L.,

FK Kozara: Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Kovljen S. (od 86. min. Mirjanić A.), Radoja S., Kremenović V. (od 41. min. Paštar M.), Mirković I., Babić N., Stjepanović N., Petković V. (od 90. min. Zečević M.), trener: Trivunović V., nisu igrali: Bojanić M., Paštar M., Zeečević M., Mirjanić A., Petković Z., Aljetić B., Gvozden S.

IZVOR: FK Kozara, Goran Riro Radimirović

Željezničar Sport Team 0 : 2 Kozara
Sutjeska 1 : 0 Sloboda
Napredak 2 : 0 Sloga