Sloga iz Gornjeg Vakufa bolja od Slavije u prijateljskom duelu

Rukometaši Sloge iz Gornjeg Vakufa savladali su u prijateljskom meču Slaviju u Istočnom Sarajevu 24:19.

Bila je ovo gotovo prava prvenstvena utakmica, koja je od velike koristi bila i jednima i drugima, a da se igralo čvrsto, muški, pokazuje i mali broj golova. Tome su svakako zaslužni i raspoloženi golmani na obje strane. Bivši čuvar mreže Slavije, Miloš Močević sakupio je 16 odbrana za nešto više od četrdesetak minuta na golu, a raspoložen je bio i novi golman Slavije Marko Krstić sa 12 odbrana u istom tom periodu.

Vidjelo se kod Slavije da je ekipa doživjela promjene, da nema nositelja igre iz prošle sezone, i da su novi rukometaši u fazi uigravanja i sigurno će to izgledati znatno bolje u nastavku. Trener Boris Tešanović je probao i razne taktičke zamisli, a u protokolu za utakmicu bila su čak 22 igrača, što onih pod ugovorom i juniora, što igrača koji žele da se nametnu za ugovor.

Najefikasniji u domaćem timu bio je jedan od igrača koji je na probi, Darko Pavlović, sa pet pogodaka, dok je kod pobjedničke ekipe najviše puta mrežu Sokolova pogađao Sedžad Abdurahmanović, osam puta.

RK SLAVIJA - RK SLOGA GORNJI VAKUF- USKOPLJE 19:24 (10:14)
Sportska dvorana Slavija
Gledalaca: 20
Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba Sarajevo)
Isključenja: Slavija 14 minuta, Sloga 2 minute
Sedmerci: Slavija 1(1), Sloga 7(4)

Slavija: Krstić 12 odbrana, Trapara 3 odbrane, Marjanović, Domazet 1, M.Tešanović 2, Vukadin 1, Blagojević, Benić, P.Tešanović, Tošić, Trnčić, Lale 1, Moćić, Birdahić 3, Alibegović 2, Kerić 2, Lazarević, Beribaka, Stojanović, Pavlović 5, Toskić, Bašić 2

Sloga: Močević 16 odbrana, Đikić 6 odbrana, Ljutić 2, Alić 2, Halebić 1, Abdurahmanović 8, Demirović 3, Purić 4, Biljaka 3, Bilić 1, Karamustafić, Pedić, Softić

Krivaja 31 : 34 Izviđač
Čapljina 33 : 41 Goražde
Gračanica 38 : 33 Sloga
Leotar 28 : 28 Sloboda
Borac M:TEL 27 : 25 Konjuh
Hercegovina 35 : 30 Vogošća