Tabanci se učvrstili na čelu tabele

Tabanci su se  ubjedljivom pobjedom od 0:3 nad timom Budućnost trans, na njihovom terenu, u 4. kolu Područne lige Birač, učvrstili na liderskoj poziciji.

Do vođstva od 0:1 gostujuća ekipa dolazi u 60. minutu kada je kapiten Milić odigrao Džafiću na nekih 16 metara,on predriblao svog čuvara i šutirao u golmanov donji desni ugao. Šest minuta prije kraja Tabanci su povećali vođstvo na 0:2 nakon duplog pasa Jovića i Milića, kada kapiten sa 14 metara šutira u gornji desni ugao mreže domaćih. Konačan rezultat ovog susreta postavljen je tri minuta kasnije, kada Milić izlazi sam pred golmana iskosa sa desne strane, odigrava povratnu loptu na nekih 5-6 metara,  na koju je natrčao Lučić i iskusno savladao nemoćnog čuvara Đurića.

"Sa četiri pobjede u ovom prvenstvu, s pravom se već sada nadamo tituli jesenjeg prvaka. Ozbiljno smo krenuli u ovu sezonu, postižemo dobre rezultate, imamo odličnu ekipu i nema razloga da ne nastavimo ovakvim tempom. Već sljedeće nedjelje nas očekuje još jedna utakmica u kojoj ćemo pokušati nastaviti pobjednički niz", kazao je Vidoje Đurić, trener Tabanaca.