Omladinac nezadovoljan poslije utakmice sa Mladosti

U 7. kolu regionalnog Istoka, Omladinac je, u Bogutovom Selu, poražen od Mladosti, minimalnim rezultatom 1:0.

U timu iz Potočara smatraju da je poraz nezaslužen.

„Brzo smo primili gol. Nismo se snašli najbolje na početku utakmice i to su domaćini iskoristili postigli već u 2. minutu pogadak. Žalosno je što se na kraju ispostavilo da je to bio konačan rezultat. Mi smo lutali u igri i nismo našli najbolji način igre u prvom poluvremenu. Drugi dio smo odgrali mnogo bolje, iako smo bili hendikepirani isključenjem našeg kapitena,  na početku drugog poluvremena. Sa dest igrača smo odigrali drugo poluvrijem. Imali smo više od igre. Zaslužili smo bar jedan pogodak, ali nismo uspjeli. Ostaje nam da žalimo za propuštenim prilikama. Domaćinima čestitam na pobjedi“,  kazao je  Žiko Šešlić,  golman Omladinca.

Velemir Marić, trener ekipe iz Potočara, bio je oštriji.

„Prvo poluvrijeme smo loše odigrali. Možda je to bio šok nakon brzog vođstva domaćina. U fazi odbrane nismo najbolje odrađivali svoje zadatke, veliki razmak između linija smo imali. Izostanak Joveljića i Ostojića je mnogo uticao na igru ekipe, posebno u prvom poluvremenu. Mnogo statično smo igrali, što su domaći igrači znalački koristili, po našim bokovima su lagano prolazili i opasnost je bila prvih dvadesetak minuta, uglavnom, pred golom moje ekipe. Mi nismo uspjeli da se brzo prilagodimo uslovima igre, odnosno terena. U drugom dijelu prvog poluvremena pada intenzitet igre, i u tom periodu su dvije izgledne prilike za gol stvorili moji igrači, ali nisu krunisali pogotkom. Ekipa Mladosti je zasluženo vodila nakon prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme smo krenuli dobro, međutim na samom početku drugog poluvremena isključen nam je igrač. Zašto? Glupo se pravdati ili braniti moje igrače, ali ovo nije prva, ni druga utakmica, polako počinje da ključa. Ako se ovakvi kriterijumi nastave, neće više biti ništa kao što je bilo. Mi želimo da igramo, i to smo pokazali i sa igračem manje. Zašto su neke stvari protiv nas svirane, a druge nisu za nas, a najočiglednije je bilo na samom kraju utakmice, to je nešto što moram da samo pomenem, a nikad niko neće da reaguje na to. Sedam žutih kartona samo dobili, isti kriterijum suđenja nije bio. Ovo govorim kao sudija, a ne kao trener. Većina sudija nikad nije nosila dres igrača i nije sjedila na klupi, nije čitave sedmice bila na terenu i ne zna za probleme ovih mladih momaka, nije obezbjeđivala uslove da se ti mladi momci nečim zanimaju u slobodno vrijeme, ne budu na ulici i zarade sebi džeparac. Zato se ponašaju kako se ponašaju? Da li je 340 KM previše za ono što nam dajete,  odnosno za ono što nam uzimate?! Liga nam je onakva  kakvi su organi koji je vode. Od njih i njihovog kvaliteta zavisi liga i kvalitet lige. Sva odgovornost je prebačena na klubove i uprave klubova. Ako smo mi za sve odgovorni, onda nam takmičarski organi nisu potrebni. Klubovi će naći način i voditi ligu. Znamo i mi ko je najbolji, a ko najlošiji. Ko ima uslove, a ko nema. Zašto će nam režiseri lige i drugi koji sahranjuju fudbal? Pitao sam poslije prvog kola zašto ne funkcioniše Comet sistem. Sad javno pitam ko gleda kasete sa utakmica ili treba uplatiti prvo novac za žalbu na završenu utakmicu da bi to neko sjedio i gledao zato što „voli“ fudbal i rekao svoje mišljenje? I šta ako je na snimku zelena trava, plavo nebo ili gusta šuma? Ko je odgovoran za to? Mnoge sudije dolaze na fudbalski teren samo kad sude. Mi ćemo iz ovoga izaći još jači i bolji. Borićemo se za svoj status, dostojanstveno do kraja, i igraćemo fudbal, ali ne vaš,  kako vi hoćete i volite“, ogorčen je poslije ovog susreta bio Marić.

Poslije 7. kola Omladinac se nalazi na 11. poziciji, sa 11 bodova.