Hercegovac bolji od Bijeljine

Rukometaši Hercegovca u zaostaloj utakmici 2. kola Prve lige Republike Srpske savladali su ekipu Bijeljine rezultatom 27:25 (12:7).

Bilećani su u utakmicu ušli sa odličnom igrom u odbrani. Gosti su do prvog pogotka došli tek u 10. minutu utakmice, kada su smanjili na 3:1. Do kraja prvog dijela domaći su povećali prednost i na odmor otišli sa +5 (12:7).
U nastavku smo mogli vidjeti susret sa više pogodaka. Ipak, naši rukometaši su odigrali borbeno do kraja, sačuvali stečenu prednost i došli do prve pobjede u prvenstvu.

Nakon tri odigrana kola Hercegovac se nalazi na petom mjestu sa 4 osvojena boda, dok je gostima ovo bio prvi poraz, pa se trenutno nalaze na trećem mjestu.

Priliku da dođu do novih bodova bilećki rukometaši će imati već ovog vikenda, kada kod kuće dočekuju posljednjeplasiranu Kozaru iz Gradiške.