Čelopek sačuvao lidersku poziciju

Iako je očekivao tešku i neizvjesnu utakmicu na vrućem terenu u Trnovici, Čelopek je, remijem sa domaćom ekipom  u 9. kolu regionalnog Istoka, uspio sačuvati lidersku poziciju.

Već na samom početku ovog meča vidjelo se da je domaća ekipa svjesna krize u kojoj se nalazi i da im je pobjeda  bitna u pokušaju da spasu sezonu, te su već u prvom napadu opasno zaprijetili preko Maksimovića čiji šut brani Despotović. Domaći su mnogo bolje ušli u utakmicu, sa mnogo više želje i truda, dok je Čelopek bio neprepoznatljiv na terenu. U prvom dijelu, Trnovica  konstantno napada, potiskuje goste na njihovu polovinu,  sve vrijeme  ima posjed lopte i stvara šanse preko svojih brzih napadača Radovića i Maksimovića. Gosti ne uspijevaju da se povežu, pokušavaju nekim dugim loptama nešto da urade, ali bezuspješno. Domaća ekipa do vođstva dolazi u 22. minutu kada Radović izvodi korner, lopta prelijeće na drugu stativu gdje se Tanacković nalazi sam i ubacuje je glavom u mrežu za 1:0. Do kraja poluvremena domaći su stvorili još nekoliko prilika, ali golman Despotović je odličnim odbranama sačuvao svoju mrežu, dok gosti stvaraju samo jednu šansu, pred sami odlazak na odmor, ali loptu ubačenu iz kornera M.Lazarević ne zahvata dobro i golman Trnovice je odbija, a Pečnica šalje preko gola. U drugom poluvremenu kao da na teren izlazi nova ekipa Čelopeka.  Krenuli su mnogo bolje i organizovanije, počeli da  pritišću domaćina i napadaju, i zaigrali su igru koja ih je i dovela na lidersku poziciju. Neko vrijeme na sredini terena je vladala velika borba veznih igrača obje ekipe. Čelopečani su pokušavali centaršutevima sa bokova,  što u početku nije urodilo plodom, dok su domaći ponovo stvorili par opasnih situacija preko svojih napadača, te se tako u jednoj prilici našao brzonogi Radović kada, poslije duplog pasa sa Z.Mićićem, izlazi jedan na jedan sa Despotovićem, ali golman gostiju nevjerovatnom reakcijom uspijeva da odbrani šut po zemlji. Gosti nastavljau sa izbacivanjem na bokove i tako stvaraju par šansi. U 65. minutu Jokić dobro centrira,  a M.Lazarević glavom šutira pored stative. Već u sljedećem napadu, gotovo na identičan način stvaraju šansu kada Ikić dodaje Jokiću, a ovaj visokom loptom pogađa Lazića koji glavom dodaje M.Lazareviću, on je prima na grudi, šutira, lopta odskače tačno ispred golmana i, poslije njegove slabije reakcije, ulazi u gol. Trnovici izjednačujući pogodak obara moral, dok ekipu iz Čelopeka još više razigrava. te stvara još nekoliko dobrih akcija koje ne uspijeva uspješno završiti. U samom finišu susreta, gostujućoj ekipi se ukazala prilika da odnese čitav plijen, kada Pečenica baca loptu iz auta daleko u kazneni prostor Trnovice, a štoper, ne gledajući iza sebe, pušta je golmanu, M.Lazarević se ubacuje i loptu koja je odskočila šutira glavom,  ali mladi Stojanović je refleksnom reakcijom šalje  preko gola i tako se iskupljuje za grešku kod primljenog pogotka.

Marko Lazarević je pogotkom u 67. minutu obezbijedio podjelu bodova.

„Kad se sve sumira, sabere i oduzme,  jedna lijepa utakmica je iza nas, sasvim korektna, sa puno šansi i mislim da je publika imala šta vidjeti. S obzirom da je prvo poluvrijeme bilo naše možda i najgore odigrano u ovoj sezoni, za nas je ovaj bod zaista veliki. Ostaje žal za neiskorištenim šansama, ali s obzirom koliko smo loše otvorili utakmicu, ovaj bod je ogroman. Ekipi Trnovice bih se zahvalio na fer i korektnoj igri, te im poželio sreću u nastavku sezone, a nama predstoji susret kod kuće, sa uvijek opasnom Vlasenicom, ali nadamo se da ćemo produžiti  niz bez poraza“, kazao je Marko Lazarević, prvotimac Čelopeka.