Drugo slavlje Paljanki

Odbojkašice Jahorine posle slavlja u Modriči u prošlom kolu upisale su i drugu pobjedu ove sezone.

Paljanke su večeras u utakmici 5. kola Premijer lige na domaćem parketu savladale su posle preokreta prošlosezonskog finalistu plej ofa odbojkašice Kule Gradačac rezultatom 3:2. po setovima 22:25, 25:20, 19:25, 25:18 i 17:15 u meču koji je trajao dva sata i 16. minuta.

Odbojkašice Jahorine i Kule Gradačac odigrale su uzbudljiv maratonski meč, a posle preokreta zasluženo do većeg bodovnog kolača došle Paljanke.

Meč su bolje otvorile odbojkašice iz Gradačca koje su dobile prvi set 22:25. "Jahorinke su se u drugom periodu u potpunosti vratile u igru i razultatom 25:20 poravnale 1:1 u setovima. Gošće su se brzo oporavile i dobile treći set sa 19:25 te povele sa 1:2. No, odbojkašice Jahorine došle su do kraja do velikog podviga. Četvrti set Paljanke su dobile sa 25:18, dok su u petom posle mnogo preokteta iskoristile treću meč loptu i razultatom 17:15 privele nadmetanje do zalužene pobjede razultatom 3:2.

Posle 5. odigranih kola sa dvije pobjede tri poraza i sa pet bodova Jahorinke su na osmom mjestu prvenstvene tabele.

U narednom, šestom kolu, koje je na rasporedu 16/17 novembra paljanski pemijerligaš dočekaće odbojkašice Bl Voleja iz Banja Luke.

Dvorana "Peki" Pale
Gledalaca oko 50

Delegat, komnrolor: Ranko Grujić / Zvornik

Prvi sudija: Miodrag Ilić / Ljubinje

Drugi sudija: Jasmin Husejnović / Sarajevo

ŽOK "Jahorina" Pale - OK "Kula Gradačac" Gradačac 3:2 / 22:25, 25:20, 19:25, 25:18, 17:15

Jahorina: Marija Baričanin, libero Nikolina Stevanović, libero Milica Krunić, Bojana Milidrag, kapiten Milica Krajišnik, Anđela Lelek, Anja Gutalj, Nikolina Klačar. Sonja Jegdić, Marija Kovačević, Jelena Komlenović, Sofija Kremenoić Trener: Danilo Tadić, Pomoćni trener: Svetlana Tabaković

Kula Gradačac: libero Admira Čandić, Lejla Ćosić, kapiten Anđelka Radišković, Fatima Džodžaljević, Samra Hadžić, Berina Kantić, Nejra Mašić, Nejra Osmanlić. Milana Božić, Duška Babić Trener: Đorđe Milošević. Pomoćni trener, Emra Teletović.

Jahorina 3 : 2 Kula Gradačac
BL Volley 3 : 0 Modriča
Smeč 3 : 2 Sloboda
Bimal-Jedinstvo 3 : 2 Gacko
Goražde 1 : 3 Maglić