1 : 0

Čelik tvrđi od Borca

07.04.2019 Vladimir Šutvić, Borac-Sport

Srđan Eskić, Borac. /Foro:borac-sport-com

Јуниори Борца поражени су данас на гостовању у Зеници резултатом 1:0 у утакмици 18. кола Премијер лиге. Једини гол на утакмици виђен је у 16. минуту, када је мрежу црвено-плавих затресао Хасан Хусејновић.

Зеничани, иначе посљедњепласирани тим шампионата, стигли су тако до треће овосезонске побједе и бројке 9 када су у питању освојени бодови, те задржали какве-такве шансе изборе опстанак у елитном рангу. На другој страни, Борац је након непотпуног 18. кола седми уз 23 бода.

У наредном колу, које се игра 13. и 14. априла, изабраници Зорана Драгишића ће угостити бијељински Радник, али ће прије тога, већ у сриједу, на помоћном терену Градског стадиона дочекази тузланску Слободу у првој утакмици полуфинала Купа БиХ.

ЧЕЛИК – БОРАЦ 1:0

стријелци: 1:0 Хусејновић (16.), стадион: Камберовића поље Б, гледалаца: 70, судија: Азем Карић (Зеница), жути картони: Чолаковић, Ферхатовић (Челик), Вуковић (Борац).

ЧЕЛИК: Ганибеговић, Хорић, Муслић, Ибраковић, Смајић, Хусејновић (од 88. минута Смрико), Туфекчић (од 77. минута Чанчар), Вардо, Хиновић, Чолаковић (од 32. минута Ферхатовић), Суботић. Тренер: Оливер Вујица.

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Милојевић, Арсић, Амиџић, Божичковић (од 76. минута Стојичић), Вуковић (од 46. минута Курузовић), Турањанин, Кујунџић (од 67. минута Рогић), Бобић (од 58. минута Кукавица), Ескић (од 46. минута Вукобратовић). Тренер: Зоран Драгишић.