55 : 86

Trebinjke slavile u Novom Gradu

19.03.2019 Trebinje Live

U 16. kolu Premijer lige BiH za žene ŽKK "Leotar" je rezultatom 55:86 (12:28, 16:25, 9:15, 18:18) pobijedio u Novom Gradu ŽKK "Sloboda".

To je još jedna velika pobjeda trebinjskih košarkašica u najkvalitetnijem rangu i korak ka plasmanu u plej-of.

Od početka Malene su preuzele stvar u svoje ruke riješene da ovu utakmicu dobiju u svoju korist.

Već nakon tri minuta bilo je 0:9 da bi na kraju prvih deset minuta prednost na strani gošÄ‡i bila plus 16, to jest 12:28.

Tokom druge četvrtine razlika je bila 28 koševa - 22:50, ali se na poluvrijeme otišlo sa 28:53.

Za vrijeme treće četvrtine, u 27. minutu bila je i najveća razlika 33:66, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 37:68.

Razlika od 31 koša bila je i na kraju utakmice jer je posljednja četvrtina završila neriješeno 18:18, za konačan rezultat 65:86.

Kod domaćina najbolja je bila Marjanović koja je imala dabl-dabl učinak od 21 koša i 16 skokova, a kod pobjednika po običaju Kešeljević koja je postigla 40 koševa, sedam skokova i osam asistencija, Milaković sa 12 koševa, ali treba istaći i Radovanović koja je imala 13 skokova i osam koševa i Tomašević koja je odlično odigrala odbranu.

Nakon utakmice osmijeh i zadovoljstvo na licu trenera Milorada Nadaždina govorio je sve.

"Idemo korak po korak, a ja vjerujem u ove djevojke, a one to vraćaju na najljepši način pobjedama", rekao je Nadaždin.

U sljedećem kolu ŽKK "Leotar 03" dočekuje na svom parketu KK "Play off Ultra" iz Sarajeva.

ŽKK"Sloboda": Suzić, Kondić 9, Marjanović 21, Duratović 13, Turudija, Božićković 2, Trbulin 8, Dakić, I. Ovuka, A. Ovuka, Marin 2, Stupar. Trener: Igor Rakić.

ŽKK "Leotar 03": Milaković 12, Kešeljević 40, Tomašević 2, S. Milanović 3, Radovanović 8, Papović 2, Putica, Gudelj 5, Jokanović 3, A. Milanović 5, Gordić, Dostinić 6. Trener: Milorad Nadaždin.