Zdjelar je pogodio sa bijele tačke. Novo izjednačenje.
Gosti iz Omarske su poravnali preko Vračara.
Brzo su domaći stigli do nove prednosti. Sopstvenu mrežu je pogodio NiÅ”ević.
Samo Ŕto se poŔlo sa centra, Polet je poveo sa 1:0
1'

Luda utakmica u Brodu

16.08.2020 fkomarska.com

Polet - Omarska

BROD ā€“ U jednoj nevjerovatnoj utakmici Omarska je poražena u Brodu sa 5-4.Ā  Za razliku od prvog kola, danas je Omarska odigrala slabo, nepovezano, viđena je jedna utakmica puna preokreta, bez prave koncepcija, u kojoj je viÅ”e sreće imala ekipa Poleta i zasluženo slavila sa 5-4. Nekako je funkcionisalo u napadu, ali u odbrani niÅ”ta nije Å”timalo tako da su domaći postigli čak pet golova na danaÅ”njoj utakmici.Ā

Ā Već u prvom napadu nagovijeÅ”teno je da ćemo danas gledati jednu ludu utakmicu, nakon gužve u Å”esnaestercu, lopta se odbila na osamnaest metara, odakle je Prodanović precizno Å”utirao i doveo domaće u vođstvo. To je ozbiljno uzdrmaloĀ  goste, pa domaći u sledećih nekoliko minuta pogađaju dva puta stativu i propuÅ”taju joÅ” nekoliko dobrih Å”ansi.Ā

Omarska se pribrala nakon petnaestak minuta i izjednačila iz prvog pravog napada. Nakon jedne lijepe akcije lopta je doŔla do Vračara koji je precizno Ŕutirao sa Ŕesnaest metara i lijepim golom poravnao na 1:1.

Međutim, samo minut kasnije Travar je umakao odbrani Omarske, izaÅ”ao sam pred golmana Jokića, Jokić je odbranio njegov Å”ut, ali se lopta nespretno odbila do NiÅ”evića koji je zatresao vlastitu mrežu i Polet je poveo sa 2:1. Ipak do kraja prvog poluvremena Omarska pravi potpuni preokret.

U 24.minutu Grahovac je sruÅ”en u Å”esnaestercu Poleta i sudija Mačkić je pokazao na penal. Siguran izvođač je bio Zdjelar i poravnao na 2:2.

U 38.minutu tečna akcija Omarske, lopta dolazi do Krecelja koji savladava Mitrića i dovodi Omarsku u vođstvo od 3:2. Sa tim rezultatom se i otiÅ”lo na odmor.

Ā  Ā  Ā  Ā

Očekivala se bolja igra Omarske u drugom poluvremenu, ali do toga nije doÅ”lo. Umjesto toga, viđene su joÅ” dvije nespretne intervencije odbrane Omarske u 51. i 58. minutu, Å”to koriste Savić i Pejčić i sa dva gola ponovo dovode Polet u vođstvo od 4:3. Tek tada trener Vuleta mijenja komplet odbranu i uvodi Romanić Bojana iĀ  Lajića. Imala je Omarska 30 minuta da dođe do povoljnog rezultata, prenijela je igru na polovinu domaćih, ali Polet se uspjeÅ”no branio.Ā Ā

I onda u sudijskom vremenu vrhunac drame. U 90.minutu nakon jednog kornera, lopta se odbijala u Å”esnaestercu domaćih, a najsnalažljiviji u gužvi je bio Lajić koji Å”utira nogom i donosi Omarskoj izjednačenje. Krenula je Omarska u samom finiÅ”u i po pobjedu, imao je Branko RosićĀ  odličnu priliku malo iskosa, ali nije zatresao mrežu golmana Mitrića iĀ  onda u 93.minutu Å”kolska kontra Poleta, Travar proigrava Pejčića koji postiže gola za 5-4 i veliko slavlje domaćih igrača.

Å ta reći, Omarska danas nije izgledala kao ozbiljna ekipa. Postavlja se pitanje Å”ta je cilj ove sezone: titula ili podmlađivanje ekipe. Ako je cilj prvo mjesto, svi se pitaju zaÅ”to ne igra BojanĀ  Romanić , najbolji igrač Omarske poslednjih 5-6 godina. ZaÅ”to ne igra Lajić, koji je bio standardan prvoligaÅ”ki igrač u Rudaru? ZaÅ”to Krecelj u prvoj utakmici nije bio ni među osamnaest, a danas igra svih 90 minuta, iako ima snage za maksimalno 45 minuta. Sad je na treneru Vuleti velika odgovornost da izvuče pouke iz danaÅ”njeg poraza i da uigra ekipu u toku sedmice, jer u sledećem kolu u Omarsku dolazi raspucani Progres koji je ovog vikenda postigao čak 7 golova protiv Brda. Ima u Omarskoj sigurno potencijala za mnogo bolje i organizovanije igre.Ā Polet u sledećem kolu gostuje u LaktaÅ”ima.

Brod: Polet 1926 ā€“ Omarska 5-4

1:0-Prodanović ā€˜1, 1:1-Vračar ā€˜18, 2:1-NiÅ”ević (ag) ā€˜20, 2:2-Zdjelar ā€˜24 (11.m ), 2:3-Krecelj ā€˜38, 3:3-Savić ā€˜51, 4:3 -Pejičić ā€˜58, 4:4-Lajić ā€˜90, 5:4-Pejičić ā€˜90+3

Sudija: MiÅ”o Mačkić (Banjaluka). Bez gledalaca

Žuti karton:Ā Kutić, Mitrić, Travar, Jovičić, Stolić (Polet), Jokić Mladen, NiÅ”ević, Ratković Mario, Romanić Bojan (Omarska)

Polet:Ā Mitrić, Pejčić, Đukić, Petrić (Jovičić), Simić, Kutić, Prodanović (Stolić), Đukanović, Travar, Savić, Grujić

Omarska:Ā Jokić, Ratković M (Romanić B), Zdjelar, NiÅ”ević (Lajić), Rosić B, Vračar (Rosić Đ), Panić (Stojnić), Krecelj, Grahovac, Anđić, Ratković A