Luda utakmica u Brodu

Polet - Omarska

BROD – U jednoj nevjerovatnoj utakmici Omarska je poražena u Brodu sa 5-4.  Za razliku od prvog kola, danas je Omarska odigrala slabo, nepovezano, viđena je jedna utakmica puna preokreta, bez prave koncepcija, u kojoj je više sreće imala ekipa Poleta i zasluženo slavila sa 5-4. Nekako je funkcionisalo u napadu, ali u odbrani ništa nije štimalo tako da su domaći postigli čak pet golova na današnjoj utakmici.

Već u prvom napadu nagoviješteno je da ćemo danas gledati jednu ludu utakmicu, nakon gužve u šesnaestercu, lopta se odbila na osamnaest metara, odakle je Prodanović precizno šutirao i doveo domaće u vođstvo. To je ozbiljno uzdrmalo  goste, pa domaći u sledećih nekoliko minuta pogađaju dva puta stativu i propuštaju još nekoliko dobrih šansi.

Omarska se pribrala nakon petnaestak minuta i izjednačila iz prvog pravog napada. Nakon jedne lijepe akcije lopta je došla do Vračara koji je precizno šutirao sa šesnaest metara i lijepim golom poravnao na 1:1.

Međutim, samo minut kasnije Travar je umakao odbrani Omarske, izašao sam pred golmana Jokića, Jokić je odbranio njegov šut, ali se lopta nespretno odbila do Niševića koji je zatresao vlastitu mrežu i Polet je poveo sa 2:1. Ipak do kraja prvog poluvremena Omarska pravi potpuni preokret.

U 24.minutu Grahovac je srušen u šesnaestercu Poleta i sudija Mačkić je pokazao na penal. Siguran izvođač je bio Zdjelar i poravnao na 2:2.

U 38.minutu tečna akcija Omarske, lopta dolazi do Krecelja koji savladava Mitrića i dovodi Omarsku u vođstvo od 3:2. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Očekivala se bolja igra Omarske u drugom poluvremenu, ali do toga nije došlo. Umjesto toga, viđene su još dvije nespretne intervencije odbrane Omarske u 51. i 58. minutu, što koriste Savić i Pejčić i sa dva gola ponovo dovode Polet u vođstvo od 4:3. Tek tada trener Vuleta mijenja komplet odbranu i uvodi Romanić Bojana i  Lajića. Imala je Omarska 30 minuta da dođe do povoljnog rezultata, prenijela je igru na polovinu domaćih, ali Polet se uspješno branio.

I onda u sudijskom vremenu vrhunac drame. U 90.minutu nakon jednog kornera, lopta se odbijala u šesnaestercu domaćih, a najsnalažljiviji u gužvi je bio Lajić koji šutira nogom i donosi Omarskoj izjednačenje. Krenula je Omarska u samom finišu i po pobjedu, imao je Branko Rosić  odličnu priliku malo iskosa, ali nije zatresao mrežu golmana Mitrića i  onda u 93.minutu školska kontra Poleta, Travar proigrava Pejčića koji postiže gola za 5-4 i veliko slavlje domaćih igrača.

Šta reći, Omarska danas nije izgledala kao ozbiljna ekipa. Postavlja se pitanje šta je cilj ove sezone: titula ili podmlađivanje ekipe. Ako je cilj prvo mjesto, svi se pitaju zašto ne igra Bojan  Romanić , najbolji igrač Omarske poslednjih 5-6 godina. Zašto ne igra Lajić, koji je bio standardan prvoligaški igrač u Rudaru? Zašto Krecelj u prvoj utakmici nije bio ni među osamnaest, a danas igra svih 90 minuta, iako ima snage za maksimalno 45 minuta. Sad je na treneru Vuleti velika odgovornost da izvuče pouke iz današnjeg poraza i da uigra ekipu u toku sedmice, jer u sledećem kolu u Omarsku dolazi raspucani Progres koji je ovog vikenda postigao čak 7 golova protiv Brda. Ima u Omarskoj sigurno potencijala za mnogo bolje i organizovanije igre. Polet u sledećem kolu gostuje u Laktašima.

Brod: Polet 1926 – Omarska 5-4

1:0-Prodanović ‘1, 1:1-Vračar ‘18, 2:1-Nišević (ag) ‘20, 2:2-Zdjelar ‘24 (11.m ), 2:3-Krecelj ‘38, 3:3-Savić ‘51, 4:3 -Pejičić ‘58, 4:4-Lajić ‘90, 5:4-Pejičić ‘90+3

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka). Bez gledalaca

Žuti karton: Kutić, Mitrić, Travar, Jovičić, Stolić (Polet), Jokić Mladen, Nišević, Ratković Mario, Romanić Bojan (Omarska)

Polet: Mitrić, Pejčić, Đukić, Petrić (Jovičić), Simić, Kutić, Prodanović (Stolić), Đukanović, Travar, Savić, Grujić

Omarska: Jokić, Ratković M (Romanić B), Zdjelar, Nišević (Lajić), Rosić B, Vračar (Rosić Đ), Panić (Stojnić), Krecelj, Grahovac, Anđić, Ratković A

Čelinac 2 : 1 Laktaši
Polet 1926 5 : 4 Omarska
Progres 7 : 2 OFK Brdo
Dubrave 1 : 1 Sloboda