0 : 1
0 : 1

Sterling srušio Arsenal, Lester savladao Vilu

21.02.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Arsenal sa 1-0 u 25. kolu Premijer lige.

Meč je sjajno počeo za Siti. U 70. sekundi, Sterling je doveo Siti u vodstvo. U narednih 15ak minuta svaki napad Sitija je djelovao kao opasnost po Arsenal ali nije bilo promjene rezultata. U nastavku susreta, Siti je imao dvije fantastične šanse. Prilike su propustili Gundogan i Žesus. Arsenal nije imao pravih šansi i ostalo je 1-0.

Siti je učvrstio prvu poziciju dok je Arsenal deseti.

Do pobjede je došao i Lester. Lester je sa 2-1 savladao Aston Vilu. Medison i Barns su donijeli vodstvo gostima a u nastavku je gol za Vilu pogodio Traore.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Manchester City