1 : 2
1 : 1

Lester savladao Junajteda i donio Sitiju titulu

12.05.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Lestera savladali su Mančester Junajted u prvom susretu 35. kola Premijer lige. Lester je slavio na ''Old Trafordu'' sa 2-1.

Poveli su gosti u desetoj minuti golom Tomasa. Izjednačenje ekipi Ole Gunara Solskjera donio je Mejson Grinvud. U nastavku, Lester je ponovo poveo a strijelac je bio Sujunču. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Lester je slavio.

Ovom pobjedom gosti su napravili ogroman korak ka Ligi Å”ampiona. Takođe, ovaj rezultat znači i da je Mančester Siti novi prvak Engleske jer je Junajted ovim porazom ostao i bez matematičkih Å”ansi da ih stigne.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Manchester United Leicester City