3 : 0
0 : 0

Senzacija u Zagrebu: Dinamo napravio nestvaran preokret protiv Totenhema

18.03.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Dinama priredili su prvoklasnu senzaciju u osmini finala Lige Evrope. Dinamo je u revanŔ meču osmine finala savladao Totenhem sa 3-0 te je sa ukupnih 3-2 proŔao u osminu finala.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Majer je promaÅ”io prvu priliku za domaće dok je najbolju Å”ansu za goste propustio Kejn. U nastavku, Å”ou u režiji Mislava OrÅ”ića. Prvo je sjajno pogodio za 1-0 u 62. minuti da bi u zavrÅ”nici susreta pogodio za 2-0 i meč je otiÅ”ao u produžetke.

U drugom produžetku OrÅ”ić je po treći put pogodio i bacio je Totenhem na koljena. Imali su Bejl i Kejn sjajne Å”anse da spase svoj tim ali je Livaković fenomenalnim odbranama sačuvao prilaz Dinama.

Pored Dinama, dalje su proŔli i Arsenal, Roma te Granada. Ostalo je joŔ da se odigra četiri revanŔ meča a žrijeb za četvrtfinale je u petak.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Final stages Dinamo Zagreb Tottenham Hotspur