18 : 20

Cibona potopila Mornare

24.09.2021 kkmornar.bar

Moranr - Cibona

Mornar je u prvom poluvremenu razigrao Cibonu dozvolivŔi rivaliu mnogo lakih poena i Ŕtetu od takve igre nije uspio da popravi u nastavku - 77:87.

Mladi zagrebački tim pokazao je viŔe želje, energije i borbenosti od Barana i to je bilo dovoljno za trijumf, prvi za nekadaŔnjeg dvostrukog prvaka Evrope protiv naŔeg tima od novembra 2018. godine!

Mornar je u par navrata zaprijetio da bi mogao da se vrati u meč nakon bijega "vukova sa TuÅ”kanca" na 21 poen razlike u finiÅ”u poluvremena (30:51), ali bi svaki put kada bi se spustio na jednocifreni minus uslijedile greÅ”ke koje protivnik nije propustao da kazni.Ā Ā

Od prvog minuta bilo je evidentno da Mornaru treba joÅ” vremena da "složi kockice" sa izmijenjenim i timom koji nema napadačku klasu onog koji je prethodnih sezona stizao do top 4 regionalnog prvenstva. Glavni krivac za veliki rezultatski bijeg gostiju bio je centarĀ Roko Prkačin koji je u prvom poluvremenu dominirao u reketu (za 18 minuta postigao 18 poenaĀ  bez promaÅ”aja). Uz njega za dominaciju Cibone do velike pauze zaslužan je bio i Amar Gegić sa 11 poena i sedam asistencija do poluvremena!

U nastavku Mornar je odigrao agresivnije i kvalitetnije - Mihailović je sa osam vezanih poena na kratko probudio svoj tim ali su Zagrepčani znali da se odbrane od svakog pokuÅ”aja domaćina da se vrati.
Ā

Mornar Barsko zlato - Cibona 77:87 (16:28, 16:23, 27:16, 18:20)

DVORANA: "Topolica". GLEDALACA: 100. SUDIJE: Nikolić, Jovčić, Obrknežević (Srbija).Ā

MORNAR:Ā Mihailović 18, Luis 5, Mićović 10, Dejvis 6 , Jeremić 18, Živanović 3, Å ehović, Smit 5, Gordić 3, Rakočević 4, Lazić 3, Miković 2.

CIBONA:Ā Radovčić, Vranković, Mustapić, Prkačin 24, Gegić 17, Vildosa 2, Majcunić, Gnjidić 10 (3-3), Branković 10 (1-0), Drežnjak 3, Rijvers 18 (2-2), Nakić.
Mornar u 2. kolu Admiralbet ABA lige 2. oktobra, gostuje Krki.