4/4
11 : 21

Alba pala u Areni

02.03.2023 Administrator DC

Košarkaši Partizana pobedili su Albu u 26. kolu Evrolige sa 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21).

Košarkaši Albe bolje su ušli u meč i u petom minutu gosti su imali vođstvo do 12:5. Partizan je u finišu prvog dela meča zaigrao angažovanije i u osmom minutu prvi put je stigao do prednosti od 16. Crno-beli su potom imali i plus četiri (20:16), a prva četvrtina završena je vođstvom domaćeg tima od 20:19. Alba je na startu druge četvrtine serijom od 7:0 stekla prednost od 26:20.

Košarkaši Partizana su u 15. minutu izjednačili na 28:28, ali je nemački klub zaigrao angažovanije u finišu druge četvrtine i prvih 20 minuta rešio je u svoju korist rezultatom 44:42.

Crno-beli su serijom 11:0 na startu treće četvrtine preokrenuli rezultat i poveli 53:44. Prednost Partizana je u nastavku meča rasla iz minuta u minutu, a domaći igrači su u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 77:53. Partizan je treću četvrtinu dobio rezultatom 35:9.

Košarkaši Albe su zaigrali angažovanije u poslednjoj četvrtini, a u 35. minutu prišli su na minus 16 (80:66). Košarkaši Partizana su stali, a gosti su u 37. minutu smanjili na 80:70. "Crno-beli" su potom odbili nalet gostiju i zasluženo su stigli do 14. pobede u Evroligi

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Aleksa Avramović sa 19 poena, dok je Kevin Panter ubacio 16, a Zek Ledej 13. Kod gostiju, najbolji je bio Maodo Lo sa 17 poena.

Partizan se trenutno nalazi na šestom mestu na tabeli Evrolige sa skorom 14-12, dok je Alba poslednja sa sedam trijumfa i 19 poraza. "Crno-beli" će u narednom kolu sedmog marta gostovati ekipi Virtusa u Bolonji, dok će Alba u Berlinu dočekati Žalgiris.

PARTIZAN - ALBA 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21)

Hala: Štark Arena