Novi poraz Borca

Rukometaši Sloge su u predivnoj atmosferi u svojoj dvorani u srpskom vječitom derbiju savladali ekipu Borac m:tel iz Banja Luke rezultatom 31:28.

Banjalučani su bolje otvorili utakmicu i poveli 3:0. Domaćim je trebalo sedam minuta da dodju do prvog gola na utakmici. Sloga serijom 3:0 u desetom minutu dolazi do poravnanja na 4:4. Nova serija od tri uzastopna gola Dobojlija bila je u 15.minutu kada su prvi put poveli 8:6 pa je trener gostiju morao tražiti minut odmora. To je urodilo plodom, pa tri minuta kasnije dolaze do izjednačenja 8:8. A onda Karanović, Pavlov i izvrsni organizator igre Stanković svojim golovima dovode Slogu na plus tri 12:9 u 22.minutu. Dobojlije su u tim trenucima igrali odlično i prednost uvećali na 16:11 u 27.minutu. Ipak su gosti do odmora smanjili zaostatak na 17:14.

Izabranici Danka Panića odlično otvaraju drugi dio utakmice i u 35.minutu imaju maksimalnih šest golova razlike 20:14. Tu prednost su zadržali do 46.minuta kada je rezultat glasio 25:19. A onda dolazi do pada, sa nekoliko grešaka dozvoljavaju gostima da se vrate u utakmicu. Oni to koriste u 56.minutu serijom 3:0 dolaze na samo gol zaostatka 27:26. Ušlo se u neizvjesnu završnicu i umalo da domaći od gotovog naprave veresiju. Dva minuta prije kraja Stanković vraća dva gola prednosti 29:27. Savić svojim golom još više zakuvava minut i po prije kraja 29:28. Sloga je krenula u napad i dosudjen je sedmerac koji realizuje Milan Pavlov za 30:28. Zatim gosti imaju napad koji nisu iskoristili i slavlje domaćih igrača i navijača moglo je da počne. Tačku na “i” stavio je Vladimir Stanković za konačnih 31:28 nekoliko sekundi prije zvuka sirene.

U redovima Sloge nije bilo slabog pojedinca. Golman Bogdanović upisao je 13 odbrana, dok su golove postigli svi igrači koji su proveli skoro cijelu utakmicu na parketu i to Vladimir Stanković, Bojan Tulendić i Stefan  Petković po 6, Milan Pavlov je bio nepogrešiv sa linije sedam metara postigavši ukupno pet golova na meču, te Velibor Manjić i Luka Karanović sa po 4 gola. Kod gostiju najefikasniji su bili Goran Daničić i Srdjan Savić sa po 5 pogodaka.

Treba reći da je Slogi nedostajao Miljan Ivanović koji se povrijedio na utakmici u Gornjem Vakufu-Uskoplju.

SLOGA (D) – BORAC M:TEL 31:28 (17:14)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 600. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Boško Čadjo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga Doboj 4(4), Borac m:tel 5(3). Isključenja: Sloga Doboj 6, Borac m:tel 8.minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (13 odbrana), Zekić, M.Djurdjević, Maksimović, Krajišnik, Tulendić 6, Stanković 6, Petković 6, Bajović, Pavlov 5(4), Miličević, Karanović 4, Lazić, Manjić 4. Trener: Danko Panić.

BORAC M:TEL: D.Unčanin 3(2), V.Djurdjević 1, Daničić 5, Mijatović, Ljubišić (7 odbrana), Bubić, Subotić (3 odbrane), Nježić 1, Savić 5, Miljković 4, Knežević, Radjenović 2(1), Ćelić 2, Šešić 1, Buljina 3, Dakić 1. Trener: Mirko Mikić.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga Doboj).

Sloga(D) 31 : 28 Borac M:TEL
Maglaj 28 : 27 Lokomotiva
Konjuh 24 : 26 Gračanica
Leotar 28 : 24 Zrinjski
Slavija 24 : 27 Vogošća Poljine Hills
Bosna 36 : 28 Goražde
Sloga(GV-U) 28 : 21 Derventa