Spuštena zavjesa na jesenji dio Premijer lige BiH

Utakmicama 19. kola spuštena je zavjesa na jesenji dio Premijer lige BiH u fudbalu. Jesenji prvak je Sarajevo, koje je uspješnu jesen okončalo pobjedom. Bordo tim je ugostio Čelik, nakon prvih 45 minuta rezultat je glasio 1:1, da bi domaći u nastavku iskoristili brojčanu prednost na terenu, jer je Čelik igrao sa igračem manje, te su u konačnici slavili 3:1.

U derbiju začelja Zvijezda 09 i Tuzla podijelili  su bodove, odigravši 1:1. Gosti su poveli u 2. minuti golom Hasanovića, da bi domaći izjednačili u 31. minuti, kada je mrežu Tuzle pogodio Huseinbašić. Sloboda je na "Tušnju" savladala Mladost 2:1, dok su Gošk i Radnik odigrali 1:1. Drugoplasirana ekipa na tabeli mostarski Zrinjski do pobjede je došao teže nego što se očekivalo. Krupa je dobro parirala Mostarcima, a trenutak odluke desio se u 65. minuti kada je Marković postigao jedini, ali tri boda vrijedan pogodak.

Derbi kola na "Grbavici" su odigrali   Željezničar i Široki Brijeg, a utakmica je u potpunosti opravdala status derbija kola. Gosti su poveli već u 2. minuti preko Marića, Hajdarević je izjednačio u 19. a novu prednost Širokom donio je Begonja u 28. minuti. Stvari na početak vratio je Jazvić u 48. a Široki do pobjede dolazi u 86. minuti kada je Eliomar pogodio sa bijele tačke.

Na čelu tabele nalazi se Sarajevo sa 43 boda, Zrinjski je drugi sa 38, dok je široki treći sa 30. Na začelju su Gošk sa 18 i Krupa sa 15 bodova. Premijer liga BiH nastavlja se 23. februara utakmicama 20. kola.

Zvijezda 09 1 : 2 GOŠK
Tuzla City 3 : 1 Široki Brijeg
Igman 1 : 1 Posušje
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Borac 1 : 0 Sloga
Zrinjski 1 : 0 Velež