Birač trijumfovao u prvom kontrolnom meču

Regionalac Birač je danas, na stadionu Ivan polje u Derventi, ugostio drugoligaša, bratunačko Bratstvo. Za obje ekipe ovo je bio prvi kontrolni susret od početka priprema, a domaća ekipa je ubilježila pobjedu 4:1.

Dervenćani već nakon pet minuta igre dolazi do vođstva od 1:0, kada R. Đurić, nakon solo prodora, izlazi sam pred golmana gostiju i preciznim udarcem šalje loptu u mrežu. Deset minuta kasnije, nakon centaršuta sa strane,  u kaznenom prostoru se najbolje snalazi Majstorović i povećava rezultat na 2:0. Dvadesetak minuta na terenu je bila izjednačena borba, a onda, par minuta prije odlaska na odmor, kapiten Birča uzima loptu na polovini terena,  prelazi tri  gostujuća igrača, i sigurnim udarcem šalje loptu u mrežu za 3:0. U drugom poluvremenu ekipa iz Dervente nastavlja sa pritiscima i u 65. minutu, poslije akcije po boku domaćih, lopta dolazi do Kovačevića, on dodaje najboljem strijelcu u timu, koji na malom prostoru izbacuje dva gostujuća igrača, i treći put se na ovom meču  upisuje u strijelce, za vođstvo od 4:0. Uprkos velikoj prednosti domaćih, Bratunčani ne odustaju od namjere da ublaže poraz, što im uspijeva sedam minuta prije kraja susreta,  kada, nakon ubačaja sa desne strane, O.Smajlović zakucava loptu u mrežu za 4:1.

„Iza nas je petnaestak dana napornih treninga i današnja pobjeda protiv drugoligaške ekipe je pokazatelj i rezultat  dobrog i predanog rada svih nas u timu. U proljećnom dijelu sigurno nas očekuje velika borba, ali mi smo ubijeđeni da svojim kvalitetima možemo zauzeti mjesto u sredini tabele. Ostalo je dovoljno vremena da se dobro pripremimo, uigramo i spremni dočekamo prvog protivnika u ovoj godini. Iako je ovo prijateljska utakmica, drago nam je da smo je trijumfalno završili“, istakao je Srđan Borić iz ekipe Birča.

Birač (Derventa) – Bratstvo (Bratunac) 4:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 R.Đurić u 5, 2:0 Majstorović u 15, 3:0 R.Đurić u 40, 4:0 R.Đurić u 65, 4:1 O. Smajlović u 83.

Birač: Bogičević, Pejanović, Marković, Vitić, Bojanić, Đokić, M.Đurić, Borić, Simić, R.Đurić, Majstorović. Još su igrali: Kovačević i Halilović

Trener: Radenko Borić

Bratstvo: Popadić, Tomić, O.Smajlović, Mijatović, Andrić, Stanojević, A.Smajlović, P. Petrović, Kuljanin, Nj. Petrović i Avramović. Još su igrali:  Babić, Bujak, Milanović, Pajić, Džanić, Pavlović, N.Ilić i S.Ilić

Trener: Miško Kosanić

Igrač utakmice: Ratko Đurić (Birač)