01.04.2019 Zoran Kalinac

Bez golova Kraj kolone

Minulog vikenda na rasporedu su bili svi mečevi 16. kola u Područnoj ligi Gradiška. U centru pažnje bio je derbi susret između Torpeda i 13 Skojevki.

Ipak, na kraju oko 300 ljubitelja fudbala na stadionu ''Kraj kolone'' ostalo je uskraćeno za ono najvrijednije što fudbal pruža, a to su pogoci.

Međutim, nije da ih nije trebalo biti. Gosti su nakon nešto lošijeg otvaranja sezone, juče ipak pokazali zašto se nalaze na prvoj poziciji. Najbolju priliku za 13 Skojevki propustio je rezervista Gavrilović, koji je u 35. minuti promašio kazneni udarac.

Sve u svemu po bod i jednima i drugima najrealniji je ishod jučerašnjeg meča sa kojim gosti mogu biti nešto zadovoljniji jer su i dalje ostali na čelu tabele.

Golova je bilo u Donjim Podgradcima, gdje su Biseri ubjedljivo savladali domaćina Slobodu. Tim iz Čatrnje ni izbliza ne liči na onu ekipu jesenas koja je tokom cijelog prvog dijela sezone uspjela skupiti svega šest bodova. Ovog proljeća nakon samo dva kola crno-bijeli na svom kontu imaju jednak broj bodova kao iz prvog dijela. Dva puta je mrežu Podgradčana tresao Majdanac, dok su se po jednom u strijelce upisali Todorović i Dragosavac.

S druge strane, pogodaka nije manjkalo ni u Gornjm Podgradcima, s tim što su domaćni postigli svih pet! Izabranici Darija Lackovića deklasirali su goste iz Magalajana i tako i dalje ostali u trci za prvim mjestom. Het-trik postigao je Mijatović, a po jedno su pogađali Mandić i Paspalj.

Još jedno iznenađenje viđeno je u Kukuljama, gdje je Mladi Krajišnik savladao favorizovane Kaleme. Po goste niz brdo je sve krenulo u 25. minuti kada Kljajić pravi jedanaesterac i dobija direktan crveni karton. Siguran realizator sa bijele tačke bio je Đuričić. Ipak, gosti su mogli doći do poravnanja da je Đurić iskoristio kazneni udarac u 57. minuti. Kazna je stigla samo pet minuta kasnije kada pogađa Koščica i postavlja konačan rezultat ove utakmice.

Novu pobjedu pred svojim navijačima upisao je Omladinac i to nakon preokreta. Aleksandrovčani su poveli u 26. minuti golom Kovača, da bi već do kraja prvog poluvremena tim iz Brestovčine preko Ćurguza i Belenzade uspio da preokrene rezultat. Ovom pobjedom crveno-plavi su se ''prišunjali'' lideru na samo dva boda zaostatka.

Veoma efikasna u ovom kolu bila je ekipa Župe koja je sa visokih 5:1 kao gost savladala fenjeraša iz Mrčevaca. Đorđe Mihajlović dva puta se upisao u strijelce, po jednom su pogađali Todorić, Smiljanić i Mihajlović Nemanja, dok je počasni gol za domaćina djelo Jorganovića.

Župa 0 : 3 Biseri
Potkozarje 3 : 1 Sloboda
Borac 2 : 5 Kozara
13 Skojevki 3 : 0 Tamaris
Kalemi 7 : 2 Omladinac
Torpedo 1 : 3 Sloga DIPO