Podrinje sigurno preko Birča

Podrinje je opravdalo ulogu favorita u susretu 25. kola regionalnog Istoka, savladavši na svom terenu Birač koji se bori za opstanak u ligi. Tršićani su ekipu iz Dervente ispratili sa dva pogotka u mreži.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku domaće ekipe. Od samog starta Tršićani su preuzeli terensku inicijativu i stvorili nekoliko odličnih prilika i samo su sreća i poneka dobra odbrana golmana Bogičevića spriječili ubjedljiviji poraz.

Do vođstva od 1:0 Podrinje u 24. minutu dovodi Lukić koji, nakon odličnog dodavanja M.Stevanovića sa desne strane, neometan, sa 16 metara, desnom nogom  šalje loptu u lijevi ugao mreže Dervenćana.

U nastavku su šanse da povećaju prednost propustili B.Stevanović i Lukić, tako da se prvi dio završava bez promjene rezultata.

Nakon početne inicijative domaćih u drugom poluvremenu, Birač uspostavlja ravnotežu i dva puta prijeti preko kapitena R.Đurića, ali domaća odbrana, predvođena štoperom Jovanovićem, bila je na visini zadatka. Imali su svoje šanse i Tršićani, ali ih gol nije htio sve do samog finiša.

Šest minuta prije kraja, domaći prekidaju napad Birča na sredini terena, istrčavaju kontru, N.Aćimović sjajno upošljava najboljeg strijelca u timu, B.Stevanovića, a on sigurnim udarcem šalje loptu pored golmana Bogičevića, u donji lijevi ugao mreže, i postavlja konačni rezultat ovog susreta 2:0.

Tri boda su tim iz Tršića zadržala na trećoj poziciji, ali i smanjila bodovnu razliku sa dvjema prvoplasiranim ekipama.

„Kao što smo i očekivali, upisali smo sva tri boda na svoj konto, koja nas ostavljaju u trci za lidersku poziciju. S obzirom da je do kraja ostalo još pet kola, trenutna razlika između nas i prvoplasirane ekipe, od pet bodova, nije nedostižna, tako da ćemo u nastavku dati sve od sebe kako bismo se izborili za što bolji plasman. Iako to rezultat ne govori, Birač je bio težak protivnik, koji se borio do posljednjeg minuta, ali mislim da smo mi, ipak, kvalitetnija ekipa i da smo zasluženo trijumfovali i revanširali im se za visok poraz u jesenjem dijelu prvenstva. Ekipi iz Dervente želimo mnogo sreće u borbi za opstanak u društvu regionalaca, a mi se  već sutra okrećemo pripremama za sljedeći susret u Potočarima“, istakao je Ljubiša Jovanović, štoper Podrinja.