Šokantan derbi na ''Krndijama'': Laminci u triler završnici savladali Obradovac(video)

Obradovac - Laminci

Veliki derbi između Obradovca i Laminaca obilježio je protekli vikend u Opštinskoj ligi Gradiška. Na rasporedu su bili mečevi 19. kola, a susret na ''Krndijama'' pružio je sve ono zbog čeka se šire narodne mase okupljaju na raznim fudbalskim borilištima nižih takmičenja.

Meč pun preokreta i uzbudljivih situacija na kraju je otišao na stranu gostiju iz Laminaca, koji su ovom pobjedom se bodovno izjednačili sa Obradovcem, međutim sada Laminčani drže ''pol poziciju'' zbog boljeg međusobnog skora i po svemu sudeći bliži su plasmanu u Područnu ligu Gradiška.

Gosti su sjajno otvorili meč i već u šestoj minuti preko Dejanovića došli do prednosti. Ipak, domaćim fudbalerima nije trebalo mnogo vremena da se konsoliduju i da dođu do potpunog preokreta. Najprije Marijanović u 12. minutu pogađa za 1:1, da bi samo dvanaest minuta kasnije Janković pogodio za prednost Obradovca, sa kojom se otišlo na odmor. U drugom djelu Laminčani su krenuli na sve ili ništa, a u tome im je najviše pomogao domaći fudbaler Lukić koji u 62. minuti dobija direktan crveni karton. Sa igračem više u polju, ''crveni'' preko Stupara samo četiri minuta kasnije stvari ponovo vraćaju na početak. ''Egal'' je na semaforu stajao sve do posljednjih trenutaka utakmice, kada najprije glavni arbitar Gigović sudi kazneni udarac za goste. Loptu je naštimao Dejanović, ali maestralni golman domaćih Račić i u posljednjim trenucima susreta bio je priseban te je nakon odbranjenog penala loptu skrenuo u korner. Ipak ni tu nije bio kraj drami, pošto se igrala 93. minuta. Nakon udarca iz ugla, iz tragičara, Dejanović se 'pretvorio' u velikog slavljenika jer je pogodio za 3:2 i možda najvrijedniji gol u istoriji ovog kluba.

Posted by FK Laminci on Sunday, May 5, 2019

Na preostala četiri susreta domaćini su upisali isto koliko pobjeda. Kozinačko Bratstvo deklasiralo je seferovačku Mladost sa 9:0, mašićki Borac je savladao Jablanicu sa 2:0, dok su Ratar i Vilusi sa 2:1 bili bolji od svojih rivala Bratstva iz Orahove odnosno Romanovaca.