Sarajevu Kup kod juniora

Drugi gol Sarajeva

Sarajevo je u finalu Kupa Bosne i Hercegovine za juniore pobijedilo Slobodu rezultatom 2:0 i tako osvojilo prvi ovosezonski trofej

Prvi je zaprijetio Sabljica, no njegov udarac iz 15. minute susreta nije ugrozio Mustačevića, a na sljedeću šansu se čekalo do 27. minute kada je Salčin šutirao iz slobodnjaka, ali golman Slobode je bio siguran. Tuzlaci su prvi put zaprijetili u 32. minuti susreta kada je Dizdarević odbranio udarac Hodžića da bi pet minuta kasnije Salčin iz slobodnjaka pogodio prečku.

Posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu smo vidjeli u 45. minuti susreta kada je Omerović ubacio sa strane, a Kovčićev šut završio u rukama Dizdarevića, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0. Sarajevo je povelo u 59. minuti susreta. Salčin je uposlio Sabljicu koji je šutirao sa velike udaljenosti, a golman Slobode Mustačević je loše reagovao i Sarajevo je došlo u vodstvo.

U 73. minuti susreta viđena je fantastična šansa za Sarajevo. Jašarević je dobio loptu od Salčina na lijevoj strani, ali je pogodio prečku da bi na odbijenu loptu natrčao Konjalić, no nije uspio savladati Mustačevića, te je ostalo 1:0. Minutu kasnije Sarajevo je udvostručilo prednost i to zahvaljujući majstoriji veznjaka Bordo kluba Đanija Salčina koji je Mustačevića matirao iz slobodnjaka.

Igrao se 75. minut kada je Sloboda ostala sa igračem manje zbog drugog žutog odnosno crvenog kartona Armina Hodžića, no i sa igračem manje Tuzlaci su došli do odlične prilike za postizanje gola. U 83. minuti Paležnica je fantastično šutirao, no njegov udarac je izblokiran da bi se lopta odbila do igrača Slobode kome je Dizdarević fantastično odbranio udarac nakon čega je jedan od fudbalera Sarajeva izbacio loptu sa gol linije.

Do kraja je ostalo 2:0 za Sarajevo.

Stadion: Trening Centar N/FS BiH. Gledalaca: 200. Sudija: Topalović Sabrija (Zenica). Žuti kartoni: Salčin, Jašarević (Sarajevo), Hodžić, Hasanbegović, Omerović, Kavazović, Muratović (Sloboda). Strijelci: 1:0 - Sabljica (59), 2:0 - Salčin (74).

Sarajevo: Dizdarević, Mušić, Bradarić, Sabljica (85. Kadrić), Đokanović, Dervišagić (90. Nargalić), Salčin (93. Hasančić), Čičkušić, Hasanović (70. Konjalić), Imamović, Jašarević (79. Junuzović). Trener: Dženan Uščuplić.

Sloboda: Mustačević, Devedžić, Hasanbegović, Kovčić (79. Musić), Kavazović (69. Paležnica), Karić (64. Kadrić), Hodžić, Nišić, Muratović Osmić, Omerović (77. Hidanović). Trener: Amir Spahić.

Mladost 3 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 2 : 1 Široki Brijeg
Borac 0 : 2 Slavija
Krupa 2 : 2 Sarajevo
Travnik 1 : 0 Zrinjski
Radnik 1 : 2 Sloboda