Borčev čas fudbala učesniku kvalifikacija za Ligu prvaka

Fudbaleri Borca savladali su Sutjesku 3:0 u prvoj pripremnoj utakmici na Zlatiboru. Izabranici Branislava Krunića odigrali su odličan meč i u svim aspektima nadigrali učesnika kvalifikacija za Ligu šampiona.

Borac se od samog starta nametnuo kao bolji rival. Igrao se 5. minut kada je visoki presing Krunićevih momaka urodio plodom. Bosančić je presjekao jednu loptu, odigrao u prostor za Jakupovića, koji je manirom rasnog strelca pogodio za 1:0.

Na 2:0 povisio je Kajkut u 15. minutu, koji je krunisao sjajnu akciju svog tima, odnosno asistenciju Vranješa.

Rezultatom 2:0 otišlo se na poluvrijeme.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu Vladan Danilović je pogodio za, kasnije će se ispostaviti konačnih Borac – Sutjeska 3:0.

Najbolju šansu za šampiona Crne Gore imao je Nedić u 63. minutu kada je glavom šutirao tik pored lijeve stative Trkuljinog gola.

U 75. minutu arbitar Vitić opravdano je poništio gol Sutjeske zbog ofsajda.

Zanimljivo Borac je na ovoj utakmici imao četiri kapitena Vranješa, Kajkuta, Danilovića i Radulovića.

Borac 3. jula igra dvije prijateljske utakmice, protiv Spartaka iz Subotice i Napretka iz Kruševca.

Stadion: Švajcarija. Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Vitić (Užice). Žuti kartoni: Bosančić i Runić (Borac); Marković (Sutjeska).

Strelci: Jakupović u 5, Kajkut u 15 i Danilović u 48. minutu.

BORAC: Lučić, Dujaković, Ćosić, Runić, Arsić, Vranješ, Danilović, Bosančić, Kajkut, Jakupović, Crnov.
Igrali su još: Trkulja, Ziljkić, Radulović, Marković, Lekanić, Čavić, Aničić, Račić, Turanjanin. Trener: Branislav Krunić.

SUTJESKA: Giljen, Ciger, Bulatović, Nedić, Šofranac, Bubanja, Janković, Ćetković, Vučić, Kojašević, Marković.
Igrali su još: Ličina, Mićanović, Grivić, Babić, Janjić, Eraković, Osmajić, Nikolić, Božović, Bojović, Stefanović. Trener: Nikola Rakojević.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik