Zrinjski u sudijskom vremenu do bodova

Fudbaleri Zrinjskog savladali su danas u sedmom kolu Premijer lige BiH Mladost sa 2:0 golovima Slobodana Jakovljevića i Ivana Lendrića u sedmoj i devetoj minuti sudijske nadoknade.

Bila je ovo na momente dobra utakmica. Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 13. minutu kada poslije šuta Hiroša domaći traže penal radi očiglednog igranja rukom Staniše Mandića, međutim sudija Elvis Mujić nije ni pomislio da pokaže na bijelu tačku.

Zrinjski je uzvratio stativom Ivana Čurjurića. Dobro je šutirao veznjak Plemića, ali pogotka nije bilo. Na priliku Čurjurića uzvratio je Vehab. On je u namjeri da centrira, zavrnuo loptu malo više, a Ivan Brkić je krajnjim naporom intervenisao.

Trideseta minuta donosi i ponajbolju priliku za domaće. Hiroš je ponovo sve lijepo uradio, asistirao za Smajlagića, no napadač Mladosti malo i oklijeva, pa je njegov šut izblokiran.

Ivan Čurjurić je zaprijetio i u 36. minutu. Dobro je šutirao, ali je njegov šut otišao tik pored Bukvićevog gola.

Drugo poluvrijeme počinje golom Zrinjskog, ali na žalost svih u ovom klubu, poništenim. Ivan Lendrić je pogodio, ali je bio u ofsajdu, te je Elvis Mujić opravdano poništio pogodak.

Nekako drugo poluvrijeme nije bilo previše sadržajno, a Zrinjski je do pobjede došao poslije prekida u sedmoj minuti nadoknade kada je Slobodan Jakovljević pospremio loptu Franeta Čirjaka u mrežu Ivana Dujmovića. Nakon toga, Zrinjski stiže i do drugog gola, a strijelac je Ivan Lendrić, ponovo na asistenciju Čirjaka.

Vrijedi spomenuti još i povredu golmana domaćih Semira Bukvića u 85. minutu, kojeg je odvezla hitna pomoć nakon što je kapiten Mladosti Aladin Isaković u namjeri da ispuca loptu udario i svog čuvara mreže. Bukvić je ostao pri svijesti, ali je radi predostrožnosti morao da napusti teren, a na gol je stao igrač Ivan Dujmović, budući da je Elvedin Beganović već izvršio sve tri izmjene.

Velež 0 : 1 Radnik
Željezničar 5 : 2 Sarajevo
Zvijezda 09 0 : 0 Široki Brijeg
Tuzla Siti 2 : 1 Sloboda
Borac 3 : 1 Čelik
Mladost 0 : 2 Zrinjski