Borac iščupao bodove u Boriku

Borac - Sloboda

Rukometaši Borca nisu u prvom kolu Premijer lige BiH, u duelu sa tuzlanskom Slobodom, pružili partiju kakvoj su se nadali, ali su i pored toga uspjeli da ispune primarni cilj i savladaju povratnika u premijerligaško društvo rezultatom 34:32.

Mikićev tim je izuzetno loše ušao u meč sa Tuzlacima, napravivši par grešaka u fazi napada, pa je u šestom minutu na semaforu bio ispisan rezultat 0:4, što je stratega ”crveno-plavih” primoralo da ”potroši” prvi tajm-aut, koji je, pokazali su naredni minuti, urodili plodom.

Već u desetom minutu prednost tuzlanskog premijerligaša je anulirana (10:10), a do prvog vođstva na meču naš tim došao je u 18. minutu, kada je strijelac bio Vladan Đurđević. U finišu prvog poluvremena, odgovornost je preuzeo Bojan Rađenović, koji je uz dva pogotka iz kontranapada odveo Borac na 17:14, a potom su i Milan Dakić i Nemanja Vučićević bili precizni za +5.

Na pauzu između dva dijela otišlo se pri rezultatu 19:15, a Borac je u 37. minutu ponovo imao prednost od pet golova (22:17), baš kao i tri minuta kasnije (25:20) i činilo se da kontroliše utakmicu. Ipak, u narednim minutima, gosti su iskoristili činjenicu da su naredna četiri minuta imali igrača više, te uz nove greške domaćih, uspjeli da smanje minus na samo jedan gol (25:24).

Do kraja meča prijetili su igrači Mirze Bulića, čak pri rezultatu 29:28 pogodili i stativu, nakon čega je Giljerme Linjareš de Souza postigao svoj premijerni gol u crveno-plavom dresu, a može slobodno da se konstatuje da je sve dileme oko konačnog ishoda otklonio Bojan Ljubišić, odbranivši sedmerac pri ulasku u posljednji minut pri rezultatu 33:31. Ubrzo nakon toga je Vukašin Rakocija na drugoj strani realizovao ”penal”, a do kraja susreta Sloboda je samo ublažila poraz.

U Borcu, po osam golova su postigli Bojan Rađenović i Vladan Đurđević, dok je jedan manje zabilježio Milan Dakić. Kod gostiju, po devet puta su precizni bili Davor Kadić i Emir Suhonjić.

U sljedećem kolu, Borac će ponovo biti domaćin i to brčanskoj Lokomotivi, koja u nedjelju dočekuje visočku Bosnu.

Ovome dodajmo i da je večeras ekipa Vogošće Poljine Hills, po mnogima najveći protivkandidat Borcu za šampionsku titulu, kiksala pred domaćem publikom i remizirala sa ekipom Slavije rezultatom 23:23.

BORAC – SLOBODA 34:32 (19:15)

Dvorana: Borik, gledalaca: 200, sudije: Ivan Džolić i Ivan Šarac, sedmerci: Borac 4 (3), Sloboda 4 (2), isključenja: Borac 8 minuta, Sloboda 8 minuta.

BORAC: Ljubišić (7 odbrana), Subotić (4 odbrane), Rakocija 4, Jeremić, Linjareš de Souza 1, Đurđević 8, Todorović, Daničičć, Nježić, Lukić, Knežević, Vučićević 5, Rađenović 8, Ćelić 1, Dragičević, Dakić 7. Trener: Mirko Mikić.

SLOBODA: Omerović (6 odbrana), Čajić, Đana, Ilić 2, Denjo, Skopljak 2, Suhonjić 9, Memić 1, Kadić 9, Manjić 1, Đulić, Jelić, Mehić, Torlaković, Abdulrahmanović 2, Hamzić 6. Trener: Mirza Bulić.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Borac m:tel 34 : 32 Sloboda
Lokomotiva 36 : 36 Bosna Vispak
Iskra 26 : 24 Leotar
Vogošća PH 23 : 23 Slavija
Konjuh 25 : 28 Sloga (GV-U)
Sloga (D) 25 : 25 Izviđač CO
Maglaj 34 : 24 Drina