Sloga nanijela Slaviji prvi poraz

Dobojska Sloga je večeras u prvoj utakmici 3. kola Premijer lige BiH za rukometaše savladala Slaviju u Doboju 27:25 (14:12).

Ova utakmica igrana je danas zbog toga što već sutra Dobojlije očekuje put u Bjelorusiju gdje će igrati protiv Masheke u drugom kolu Challenge kupa.

Sloga je uglavnom držala vodstvo u svojim rukama tokom utakmice, a u prvih deset minuta drugog dijela uspjevaju da naprave seriju 6:2, te se odlijepe  na +6, 20:14. Ipak, Slavija, koja je nastupila bez ponajboljeg igrača u prva dva kola, Adisa Hrbata, je usjevala da održi korak za domaćim, malo po malo je istopila tu prednost, te na četiri minute do kraja golom raspoloženog Danijela Božića prilaze u dva navrata i na -1, 24:23 i 25:24, ali Vladimir Stanković novim sedmercem odbija taj nalet, te pobjeda ostaje u Doboju.

Najefikasniji kod Sloge bio je upravo Vladimir Stanković sa devet postignutih pogodaka, dok su kod Slavije Ivan Benić i Danijel Božić pogađali po sedam puta gol Dobojlija.

SLOGA DOBOJ - SLAVIJA 27:25 (14:12)