Stotkom do pobede

Košarkaši Partizana NIS su u IX kolu ABA j.t.d. lige savladali Krku iz Novog Mesta u „Štark areni“ sa 102:80 (22:20, 24:17, 23:19, 33:24). Ovacije ragbistima, najmlađoj selekciji crno-belih i dugogodišnjem spikeru, Nebojši Bogojeviću Čarliju.

U IX kolu ABA j.t.d lige, crno-beli su ubedljivo savladali Krku iz novog Mesta i tako došli do svoje šeste pobede u regionalnom šampionatu. Gosti isu otvorili utakmicu sa nekoliko vezanih pogodaka za tri poena, međutim crno-beli su do kraja prve četvrtine pronaćšli način da odgovore i tako stignu do prednosti od 22:20. Pred kraj prvog poluvremena, crno-beli su po prvi put stekli osetniju prednost i tako na pauzu između dva poluvremena otišli sa rezultatom 46:37.

U nastavku meča crno-beli su vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost koja je ubrzo iznosila i +20, posle čega gosti iz Novog Mesta nisu uspeli da se vrate u meč. Do kraja utakmice, crno-beli su kontrolisali dešavanja na terenu i zabeležili trijumf uz čak 13 pogođenih trojki, najviše ove sezone.

Na konferenciji za medije održanoj nakon meča, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri, izjavio je:

„Neprijatno je igrati utakmicu 40 minuta sa pet šutera na terenu, čuvati ih. U drugom poluvremenu smo bili puno bolji, igrali smo konkretno. Nije bilo fantastično, ali smo napravili posao koji smo trebali. Imali smo dosta energije, videlo se da smo se odmorili. Imali smo čak nekoliko dobrih dodavanja, to je priča utakmice“, istakao je trener Trinkijeri.

Partizan NIS:Volden 11, Zagorac 16, Gordić 4, Jaramaz 17, Miletić 4, Veličković 9, Birčević 20, Janković 0, Tomas 0, Pejners 12, Mozli 9.

Krka: Kouzi 24, Džouns 5, Marineli 11, Škedelj 0, Stipaničev 2, Đapa 7, Fifolt 0, Balažič 0, Jošilo 15, Rakićević 2, Lapornik 4, Ramljak 10.

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV / ABA j.t.d. liga)