Derventa na krilima Milinkovića i Starčevića u trećem pretkolu Kupa RS

Rukometaši Dervente savladali su Jedinstvo 2015 iz Brčkog pred domaćom publikom u druom pretkolu Kupa Republike Srpske.

Nakon prvih 30 minuta igre Derventa je imala prednost od jednog pogodka (13:12), da bi u nastavku 'ubacila' u veću brzinu i na kraju slavila sa 31:23.

Nezaustavljiv u redovima domaćih bio je Dražen Milinković sa 10 golova, a pratili su ga Goran Lukić sa 6 i Andrej Dragičević sa 5 pogodaka, dok je na golu Dervente bio nepirkosnoven Dragan Starčević sa čak 24 odbrane, te je postigao i jedan pogodak. Kod gostiju, najbolji je bio Stefan Petković sa 8 postignutih golova.

Derventi sada slijedi borba u šampionatu Srpske, a 8. marta će gostovati u Banjaluci kod ORK Borac.

RK Derventa - RK Jedinstvo 2015 31:23 (13:12)