Sarajevu trijumf u Visokom

Bosna Visoko - Sarajevo

FK Sarajevo je danas na stadionu Luke u Visokom odigrao prvu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za sezonu 2020/21., a protivnik Bordo klubu bio je NK Bosna Visoko. Utakmica je završena pobjedom Sarajeva rezultaotm 0:1, a strijelac jedinog pogotka bio je Benjamin Tatar.

FK Sarajevo utakmicu je počeo u sljedećem sastavu: Kovačević, Šabanović, Kurdić, Dupovac, Salčin, Oremuš, Sušić, Rahmanović, Velkoski, Tatar, Ahmetović.

Utakmica je započela terenskom inicijativom Sarajeva, dobre prilike imali su Rahmanović, Tatar, Ahmetović i Velkoski, ali nisu uspjeli postići pogodak. Ipak, Bordo tim je dobru igru krunisao u 23. minuti susreta kada Tatar nakon jednog solo prodora i odlične završnice dovodi svoju ekipu u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je imalo još par dobrih prilika, ali rezultat se do odmora nije mijenjao.

U drugom poluvremenu FK Sarajevo igrao je u sljedećem sastavu: Džafić, Hodžić, Pidro, Bešić, Šerbečić, F. Hodžić, Đokanović, Mustedanagić, Jukić, Imamović i Milanović.

Drugo poluvrijeme počelo je na isti način kao i prvo, redale su se prilike pred golom domaćih, pokušali su redom Mustedanagić, Milanović i Jukić, ali nisu uspjeli postići pogodak. Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je danas raspoloženi Mustedanagić kada je nakon udarca sa vrha kaznenog prostora bio zamalo neprecizan, pogodivši stativu. Do kraja susreta rezultat je ostao isti, te se utakmica završila pobjedom Sarajeva rezultatom 0:1.

Za aktuelne šampione Bosne i Hercegovine ovo je bila prva provjera tokom ovih priprema, a do početka prvenstva Bordo ekipu očekuje još par kontrolnih utakmica.

"Prva kontrolna utakmica nakon dugo vremena, najbitnije nam je bilo da odigramo ovu utakmicu, jer smo već jednu odgodili. Nažalost desila se i ta povreda Tine, vidjet ćemo u kakvom je stanju, nadamo se da nije nešto ozbiljno. Danas nam je najbitnije bilo da što više i što bolje istrčimo ovu utakmicu. Imali smo i još nekih šansi, bilo je tu dobrih prilika, ali i ova utakmica kao i svaka druga donijela nam je neke nove stvari koje do sada nismo znali i sigurno da će nam pomoći u planiranju nastavka rada.", rekao je Vinko Marinović.

FK Sarajevo će nastaviti sa pripremama u TC Butmir, a u sljedećem periodu u planu je da se odigra još nekoliko prijateljskih utakmica.

Azot 0 : 0 Bosna
Vis Simm Bau 4 : 0 Pobjeda
Moševac 3 : 2 SAŠK Napredak
Stupčanica 7 : 0 Famos
Ilijaš 1 : 1 Mošćanica
Krivaja 0 : 0 Žepče
Igman 0 : 0 Natron
Usora 1 : 2 Borac